Rolls Royce Boat Tail
Motoryzacja Newsy

Rolls Royce Boat Tail – Coachbuilding pełną parą

Rolls Royce po raz kolejny zaszokował świat i udowodnił że w świecie motoryzacji, to on jest numerem 1. Najbardziej bezkompromisowym, najbardziej nietuzinkowym i najdroższym.

Rolls Royce Boat Tail Front

Jacht na ulicę

Rolls Royce postanowił powrócić do dawnych tradycji luksusowych aut, kiedy karoseria była produkowana przez niezależne zakłady. W tym celu powstał specjalny dział Coachbuild, którego celem jest tworzenie widowiskowych niesamowitych nadwozi. Pierwszy projekt przyszedł na świat w 2017 roku, kiedy to na Concorso d’Eleganza Villa zaprezentowano, jedynego w swoim rodzaju Sweptaila.

Rolls Royce Boat Tail Przód

Boat Tail jest jego następcą, jednakże został on opracowany wspólnie z trzema najlepszymi klientami marki.  Chodziło o stworzenie jedynego w swoim rodzaju auta, które w maksymalnym stopniu zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających ludzi świata. W efekcie powstał 6 metrowy jacht będący, jednocześnie najdroższym autem świata. Cena Boat Taila wynosi około 105 milionów złotych! Jeżeli ktoś kieruje się powiedzeniem „Zawsze znajdzie się większa ryba” to Rolls Royce go niszczy. Nie ma większej ryby niż Boat Tail.

Pełna Perfekcja

Budowa Boat Taila zajęła 4 lata. W tym czasie grupa najlepszych rzemieślników ręcznie tworzyła, malowała, projektowała i składała całe auto. Głównymi inspiracjami były jachty klasy J oraz model Rolls Royca z 1932 roku, również o nazwie Boat Tail. Stąd też z tyłu znajdziemy „pokład”, a co się pod nim znajduje? Otwierając jeden z paneli znajdziesz lodówkę ze schłodzonym  Armand de Brignac, oraz kieliszki. Pod drugim panelem została umieszczona zastawa paryskiej pracowni Christofle. Do tego dwa stoliczki koktajlowe oraz specjalne stołki do siedzenia. Zupełną nowością, której nie było dotąd w żadnym aucie jest rozkładany parasol przeciwsłoneczny! Idealnie żeby pojechać na piknik.

Boat Tail rozłożony parasol

Ale to nie koniec nowości. Warto zwrócić uwagę na przednią szybę specjalnie wyprofilowaną, wyglądającą jak osłona rodem z klasycznych motorówek. Zupełnie nowy jest system cyrkulacji powietrza, wykorzystujący dwa wielkie wentylatory. Żeby upewnić się ze działa bez zarzutów przeszedł rygorystyczne testy w temperaturach od 80 do -20 stopni Celsjusza. Nowy 15 głośnikowy system audio, od podstaw zaprojektowany pod konstrukcję Boat Taila. System ten wykorzystuje całą architekturę nadwozia samochodu, która zawiera komory rezonansowe między innymi w podłodze.

Nadludzki wymiar bogactwa

Nowości, czy też poszczególne elementy można by wymieniać jeszcze długo. Tak samo można by opisywać proces powstawania bo jest on niesamowity.

Największe wrażenie jednak robi to jak bardzo niedostępne jest to auto. 3 klientów, 105 milionów złotych, 4 lata budowy. Nie można nazwać tego prestiżem czy po prostu bogactwem. Te przymiotniki pasują do Mercedesa czy Bentleya.

Rolls Royce Boat Tail Profil

Boat Tail to coś znacznie więcej, coś czego nie można skwitować jednym słowem. To wyższy poziom i nawet nie chodzi o cenę. To najwyższa jakość wykończenia, najnowocześniejsze rozwiązania i szokowanie rozmachem. To jest boski poziom motoryzacji.

I mam nadzieje że kolejne projekty Choachbuild będą równie szokujące.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments