Newsy

Rusza polska Liga Time Attack na torze w Poznaniu!

Myślę, że większość z Was doskonale wie, co oznacza termin 'Time Attack’. Jeśli jednak ktoś był odcięty od świata przez ostatnią dekadę, to wyjaśniam, że motoryzacyjne imprezy Time Attack polegają na pokonaniu okrążenia na torze w jak najszybszym czasie.

Tego typu imprezy są organizowane w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii czy USA oraz innych krajach już od bardzo dawna. W Polsce pomimo wielu imprez podobnych do TA (jak np. KJS czy też tzw. „pojeżdżawki”), nikt tak naprawdę nie pokusił się o zorganizowanie szeregu imprez dla amatorów z prawdziwego zdarzenia, na zasadach, które przypominają te obowiązujące w innych krajach.

Ale zmieni się to od kwietnia. Dwóch miłośników czterech kółek oraz wyścigów korzystając z własnego doświadczenia w organizacji imprez motoryzacyjnych, postanowiło umożliwić wszystkim amatorskim kierowcom sprawdzenie się na poznańskim torze wyścigowym. Albert Szybiński (właściciel forum www.racingforum.pl) i Bullitt (barwna postać polskiego streetracingu i nie tylko) przeprowadzą 4 rundy Polskiej Ligi Time Attack na torze Poznań. Utworzone zostaną 3 klasy: Open 4WD – auta z napędem na cztery koła oraz z silnikiem doładowanym, Open 2WD Turbo – auta z napędem na dwa koła oraz z silnikiem doładowanym, Open NA – auta z napędem na dwa koła lub cztery koła oraz silnikiem wolnossącym. Wszelkie informacje dotyczące harmonogramu imprezy, opłat uczestnictwa oraz regulamin znajdziecie na oficjalnej stronie Ligi Time Attack. Zapisy i wszelkie pytania możecie kierować bezpośrednio do organizatorów na forum www.racingforum.pl.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments