Newsy

Sergio Perez zastąpi Alexa Albona w sezonie 2021 w F1

Po udanym sezonie 2020, a także konsekwentnym ściganiu się od 2011 w F1, Red Bull Racing podpisał kontrakt z Perezem na przyszły sezon. Partnerem zespołowym Meksykanina będzie, oczywiście Max Verstappen. Nie wątpliwie zwycięstwo w GP Sakhiru w tym roku utwierdziło zespół w decyzji.

Poświęcając trochę czasu na ocenę wszystkich istotnych danych i wyników, zdecydowaliśmy, że Sergio jest właściwym kierowcą dla Maxa na 2021 rok.

Christian Horner

Przez taki obrót spraw, Alex Albon został kierowcą rezerwowym oraz testowym. Jego głównym zadaniem będzie praca na symulatorze, testowanie opon oraz rozwój na sezon 2022.

Alex pozostaje ważną częścią naszego zespołu jako kierowca testowy i rezerwowy, koncentrując się głównie na rozwoju w 2022 roku.

Christian Horner

Dla Sergio Pereza jest to wielka chwila, ponieważ jak sam stwierdził, będzie mieć możliwość konkurowania o mistrzostwo. Nie kryje przy tym ekscytacji oraz zapowiada, że skupi się w pełni na wygrywaniu.

Jestem niesamowicie wdzięczny Red Bullowi za umożliwienie mi ścigania się w Red Bull Racing w 2021 roku. Szansa na ściganie się w drużynie walczącej o mistrzostwo to coś, na co liczyłem, odkąd dołączyłem do F1.

Sergio Perez
5 1 głos
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Alan Szyszka
Interesują mnie wszystkie gatunki jednak największą satysfakcję przynosi mi rywalizacja koło w koło. Lubię wyścigi, które wymagają skupienia oraz precyzji, a także luźną jazdę po mieście.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments