Newsy

Serwery Forza Horizon 4 zostaną wyłączone w związku z koronawirusem

Jak poinformował Microsoft, firma zmuszona jest wyłączyć z użytku część swoich europejskich data center w związku z koronawirusem. Centra te obsługują przede wszystkim rozgrywki online, więc zamknięcie odczują m.in. polscy gracze Forza Horizon 4. Rozgrywka wieloosobowa wkrótce nie będzie dostępna.

EDIT 02.04.2020: Wiadomość była żartem z okazji Prima Aprilis 2020. Serwerów oczywiście nie zamykają, nikt nie ma kwarantanny, a przynajmniej nic o tym nie wiemy. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście 🙂 Pozdrawiamy!

Z oficjalnego komunikatu na Twitterze wynika, że jeden z pracowników serwisowych ma podejrzenie zakażenia koronawirusem. W związku z tym on i wszystkie osoby, które miały z nim kontakt muszą zostać wysłane na dwutygodniową kwarantannę. Dodatkowo serwerownia zostanie poddana dezynfekcji i część maszyn jest stopniowo wyłączana.

Pierwsi gracze Forza Horizon 4 już zgłaszają problemy z połączeniem. Nie działa część funkcjonalności, a w najbliższym czasie cały tryb multiplayer zostanie wyłączony. Microsoft obiecuje, że wszystko wróci do normy po zakończeniu kwarantanny i prosi graczy o wyrozumiałość.

Forza Horizon 4 to kolejna odsłona serii gier wyścigowych od Playground Games. Tytuł zadebiutował na rynku 2 października 2018 roku.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments