Newsy

Spór Nissana i Porsche na Nürburgringu. Część 1.

Północna pętla toru Nürburgring stała się międzynarodowym ringiem dla koncernów samochodowych. Sensacyjny czas jaki wykręcił Nissan GT-R (7:29) wciąż jest poddawany wątpliwościom pomimo zamieszczonego w internecie filmu z przejazdu po torze.

Pomimo tego, że Nissan oficjalnie oświadczył, iż czas został ustanowiony seryjnym samochodem i na seryjnych oponach, Porsche postanowiło osobiście przetestować japoński supersamochód. Podczas testów na Nordschleife, ich auta – Porsche 911 Turbo pokonało okrążenie toru w czasie 7:38, natomiast najmocniejsza wersja 911-ki w czasie 7:34. Ciekawszy jest jednak fakt, że za kierownicą GT-R ten sam kierowca przejechał tor w czasie 7:54. Warunki były te same – suchy tor, seryjny egzemplarz auta, seryjne opony Michelin Sport Cup. Gdzie w takim razie podziało się 25 sekund ?!?!

Jasne, możemy spekulować, że gdyby Nissan wziął w swoje ręce Porsche GT2 to pewnie przejechaliby Nordschleife w 8:04. Rodzi się więc pytanie – kto oszukuje? Porsche czy Nissan?

Odpowiedź na to pytanie oraz wyjaśnienie czasów na Nürburgringu jest na tyle obszerne, że kolejne etapy tego sporu postaram się opisać w następnych częściach.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments