Sprzedaż gier z serii Gran Turismo przekroczyła 80 mln sztuk

Autor:
Data: 11 maja 2018 - 14:15

Firma Sony Interactive Entertainment (SIE) poinformowała, że gry z serii Gran Turismo sprzedały się w ilości 80,4 mln sztuk* w ciągu 20 lat od wydania pierwszej części.
--

W związku z działaniami producenta serii, Polyphony Digital Inc., spodziewany jest dalszy wzrost sprzedaży. Firma ogłosiła więcej informacji na temat FIA Gran Turismo Championships organizowanego wspólnie ze światowym związkiem zarządzającym sportami motorowymi - Fédèration Internationale de l’Automobile (FIA).

Kazunori Yamauchi, twórca serii Gran Turismo powiedział:
"Trudno sobie wyobrazić, że przez 20 lat historii serii Gran Turismo aż 80,4 mln kopii gry znalazło się w rękach graczy. Ciągle zadziwia mnie, jak wiele czasu nasi fani poświęcili każdemu tytułowi. Chciałbym przede wszystkim podziękować społeczności Gran Turismo, a także naszym bliskim, przyjaciołom i tym, którzy okazywali nam wsparcie w branży motoryzacyjnej. Będziemy kontynuować nasze starania by dostarczać graczom najlepszych możliwych wrażeń dzięki realistycznym kreacjom samochodów i ich otoczenia, a także najwyższego możliwego poziomu emocji w grach wyścigowych."

Polyphony jest gospodarzem specjalnego wydarzenia Gran Turismo World Tour w ten weekend podczas 24h wyścigu na torze Nürburgring toczącym się na słynnym, 20 km odcinku Nordschleiffe w Nürburg w Niemczech. Trzydziestu najlepszych kierowców w Europie ścigających się w serii Gran Turismo zostało zaproszonych do wzięcia udziału w wyścigach pokazowych Nations Cup i Manufacturers Series – dwóch zawodach które składają się na FIA Gran Turismo Championships.

Mistrzostwa FIA Gran Turismo Championships rozpoczną się najwcześniej 1 czerwca. Zawodnicy wezmą udział w serii tygodniowych wyścigów, które złożą się na miesięczny „sezon”. Zwycięzcy poszczególnych sezonów (będzie ich pięć w tym roku) zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w rozgrywanych na żywo finałach regionalnych dla Europy, Azji i obu Ameryk. Najlepsi gracze wyłonieni na tym etapie zmierzą się ze sobą w Światowym Finale, który zostanie zorganizowany w tym roku. Ostateczny zwycięzcy FIA Gran Turismo Championships otrzymają nagrody podczas prestiżowej gali finałowej FIA Awards Dinner w Petersburgu w Rosji w grudniu tego roku.

Recenzja Gran Turismo Sport

* Globlane dane dotyczące sprzedaży na dzień 5 maja 2018.
Źródło: Sony Interactive Entertainment Polska

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Czas tworzenia: 0.2900 sekund(y). DB queries: 17.
Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie