Newsy

Startują oficjalne, esportowe Mistrzostwa Polski!

26 kwietnia przejdzie do historii. W ten dzień odbędzie się inauguracyjny wyścig Mistrzostw Polski Digital Motorsport, na wirtualnym Torze Poznań na platformie Assetto Corsa.

Każdy może wziąć udział. Warunkiem jest zakwalifikowanie się do wyścigu poprzez wykręcenie jak najszybszego okrążenia w prekwalifikacjach. Bardzo cieszy inicjatywa PZM i wróży rozwój dość niszowej dyscypliny, jaką jest simracing.

Wszyscy zainteresowani startem powinni udać się tutaj. Po wypełnieniu formularza wszelkie niezbędne informacje zostaną dostarczone w mailu. Kibiców natomiast, chcących oglądać zmagania, odsyłamy na fan page Polskiego Związku Motorowego, gdzie o 13:30 26 kwietnia odbędzie się relacja na żywo.

Oczywiście, w Polsce funkcjonuje z powodzeniem już wiele wirtualnych lig motorsportowych. Nie zmienia to jednak faktu, że każda okazja dotarcia do szerszej publiki napawa optymizmem. Coraz więcej kierowców z rzeczywistego motorsportu próbuje swoich sił w domowym zaciszu. Popularnością cieszą się, chociażby streamy Lando Norrisa regularnie ścigającego się w iRacing.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments