Newsy

STCC: The Game – premiera już w najbliższy piątek!

19 września na sklepowe półki w krajach Skandynawii trafi kolejna odsłona serii wysoce zaawansowanych symulatorów wyścigów torowych autorstwa studia SimBin, czyli gra STCC: The Game. Gra jest planowana jako samodzielne rozszerzenie do poprzedniej produkcji SimBina, czyli wielkiego hitu: RACE ’07. Niestety, aktualnie nadal nie wiemy, czy i kiedy ten ambitny tytuł trafi również do planów wydawniczych polskich dystrybutorów.

Tytuł gry jest skrótem od nazwy narodowej szwedzkiej serii wyścigów aut turystycznych (czyli Swedish Tourning Car Championship). Jest to bliźniaczy cykl zawodów do międzynarodowych serii wyścigów pod egidą FIA – czyli ETCC bądź WTCC.
Oznacza to, że w szwedzkiej serii mogą startować te same samochody, które uczestniczą ww. cyklach, czyli spełniają określone kryteria wyścigowej kategorii Super2000 (min. silniki o pojemności do 2000 cm3) i posiadają stosowną homologację FIA.

Wszystkie te pojazdy będą również udostępnione w pełnej wersji gry. Do dyspozycji graczy zostaną oddane wozy prawdziwych uczestników z sezonu 2008. Ponadto park maszynowy uzupełniać będą samochody startujące w serii WTCC w sezonach 2007 i 2006 oraz wybrane z sezonu 1987. Powyższą stawkę uzupełnią także uczestnicy szwedzkiej edycji Formuły 3000 oraz markowe puchary Formuły BMW, puchary Chevroleta Camaro, Mini Coopera S czy Caterhama CSR.

Lista dostępnych torów przedstawia się równie imponująco – zawiera wiernie odwzorowane 7 nowych, autentycznych torów na terenie Szwecji i Norwegii oraz pozostałe, które wchodziły do tej pory w skład RACE’07.

Jako rozszerzenie RACE’07, gra STCC: The Game bazuje na silniku swego poprzednika i przedstawia podobne wymagania sprzętowe. Jednocześnie zapewnia równie profesjonalne i realistyczne podejście do symulacji złożonej mechaniki kierowania pojazdami wyścigowymi, za którą tak ceni się poprzednie produkcje studia SinBin.

Pozostaje nam liczyć więc, iż tak ambitna gra znajdzie wkrótce swe miejsce w planach wydawniczych polskich dystrybutorów.

STCC: The Game
lista nowych aut:

STCC 2008
– Alfa Romeo 156
– Audi A4
– BMW 320si e90
– BMW 320i e46
– Chevrolet Lacetti
– Honda Accord Euro-R
– Peugeot 308
– Seat León
– Volvo C30
– Volvo S60

CAMARO CUP 2008
– Chevrolet Camaro

STCC: The Game
lista nowych torów:

– Falkenberg, Szwecja
– Gothenburg, Szwecja
– Karlskoga, Szwecja
– Mantorp Park, Szwecja
– Ring Knutstorp, Szwecja
– Sturup Raceway, Szwecja
– Valer, Norwegia

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments