Summer Cars Party 2017

Autor: Rafer & Sashka
Data: 08 września 2017

W miniony weekend (2 - 3 września) w Katowicach odbyła się jedna z większych imprez motoryzacyjnych w Polsce - Auto Partner Summer Cars Party 2017. Była to już 11. edycja tego wydarzenia, zorganizowana po raz kolejny na lotnisku Muchowiec. Na przestrzeni ponad 56ha dostępnych było wiele atrakcji dla fanów motoryzacji - zarówno tych starszych, jak i młodszych.

Głównym punktem imprezy były oczywiście samochody, a ich w Katowicach pojawiło się naprawdę wiele. Oprócz wystawy przygotowanej bezpośrednio przez organizatorów, na Muchowcu odbył się również ogólnopolski zlot klubów motoryzacyjnych. W związku z tym, przekrój samochodów do podziwiania był bardzo szeroki - od exotic cars, przez podrasowane wersje seryjnych modeli, po klasyki motoryzacji i wraki. Było na co popatrzeć. W sumie w Katowicach pojawiło się kilka tysięcy samochodów, a uczestnicy przyjechali z całej Polski. Dało się zauważyć, że dla wielu osób była to okazja do spotkania się z innymi członkami klubów. Pomiędzy samochodami porozkładane były grille i namioty, a impreza trwała w najlepsze. Ogólnie panował bardzo pozytywny klimat.

Poza wystawą pojazdów, przygotowanych zostało kilka atrakcji mających na celu podniesienie poziomu adrenaliny we krwi widzów. Przez całe dwa dni imprezy, na głównej płycie lotniska odbywały się pokazy driftu. Wyselekcjonowane ekipy pokazywały swoje umiejętności kontrolowanego poślizgu, głównie w samochodach marki BMW. Z pewnością sporo kompletów opon zostało spalonych podczas tego wydarzenia. Możemy się tylko domyślać, ile dokladnie, jednak prowadzący imprezę - Irek Bieleninik - dowiedział się od jednej z ekip, że przygotowali coś około 50! kompletów opon. I wszystkie przeznaczone na stracenie. Ponadto dla osób łaknących mocniejszych wrażeń, uruchomiono Drift Taxi. Za jedyne 50 zeta każdy mógł usiąść w samochodzie i jak to mówił Irek, "na pełnej..." zrobić 3 okrążenia w fotelu pasażera. Kolejka chętnych mówiła sama za siebie.


Pomiędzy przejazdami drifterów, odbywały się pokazy Freestyle Motocross i Monster Truck. Różnego rodzaju akrobacje i zmiażdżone auta były tutaj na porządku dziennym. Dodatkowo w przypadku tych drugich, widzowie również mieli możliwość osobistego uczestnictwa w przejazdach.

1  2  3  >> Następna strona

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie