Newsy

Szanghaj – nowe wyzwanie

Szanghaj to drugi z nowych obiektów, jakie zadebiutowały w tegorocznym kalendarzu Formuły 1. Oficjalne otwarcie miało miejsce ledwo 3 miesiące temu, nikt jeszcze siętu nie ścigał, teoretycznie więc nie bacząc na doświadczenie każdy ma jednakowe szanse…

Ralf Schumacher:
“Formuła 1 rozszerza się. Nowy tor sprawia pozytywne wrażenie. Został zaprojektowany przez doświadczonych architektów przy stole kreślarskim, wzięto pod uwagę wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem. Czekam z niecierpliwością, jak tor spisze się w praktyce.

Okrążenie z Juanem Pablo Montoyą:

“Drugi w tym sezonie nowy tor. Na pewno nie będzie nudny. Obiekt znam jak na razie wyłącznie z komputerowych symulacji, ale to co widziałem to dobra mieszanka szybkich i wolnych partii. Z niecierpliwością czekam na debiut Formuły 1 w Państwie Środka.
Na długiej prostej startowej osiągamy ponad 300 km/h, potem hamujemy i wjeżdżamy w pierwszy zakręt na czwórce. Długi, prawy łuk zacieśnia się i przechodzi w Zakręt 3 – nawrót przejeżdżany na dwójce. To pierwszy ważny punkt – ciężko tu dobrać idealny tor jazdy. Sam jestem ciekaw, jak rozwiążemy ten problem.
Teraz sprawy szybko nabierają tempa. Przez Zakręt 4 i 5 przejeżdżamy pełnym gazem, i przed Zakrętem 6 dochodzimy do prawie 300 km/h na szóstce, po czym znów ostro hamujemy: ciasny prawy zakręt pokonujemy na dwójce. Zakręt 7 przejeżdżamy z prędkością ponad 260 km/h, potem nieco łagodniejszy Zakręt 8, ale przed Zakrętem 9 znów hamujemy ostro, a po Zakręcie 10 przyspieszamy na prostej do prawie 300 km/h. Zakręt 11, lewy pod kątem prostym, należy pokonać na dwójce. Zakręty 12 i 13 prowadzą do kolejnej długiej prostej: rozpędzamy się do około 325 km/h.
Za tą sekcją, najszybszą na całym torze, mamy Zakręt 14 – najwolniejszy ze wszystkich. Przejeżdżamy go na dwójce przy prawie 90 km/h. Przejeżdżamy przez Zakręty 15 i 16 – lewy łuk pokonywany z prędkością około 180 km/h i z powrotem wyjeżdżamy na prostą startową”.

Adres toru:
SHANGHAI INTERNATIONAL
CIRCUIT CO.,LTD
29F Jiushi Tower,
28 Zhongshan Road
Shanghai
ZIP:200010
China
TEL: +86 21 63305555
Fax: +86 21 63306655

Strona internetowa:
www.f1china.com/cn

Strefa czasowa:
GMT + 09:00h

Allianz Polska

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments