Motogry Newsy

Poznaliśmy szczegóły o nadchodzącym Gran Turismo 7. Podsumowanie State of Play

Wczoraj odbył się stream State of Play, na którym zaprezentowano nadchodzące Gran Turismo 7. W ramach pokazu zostaliśmy oprowadzeniu po nowym menu, będącym prezentowaną już wcześniej mapą. Nowością w serii będzie tryb Gran Turismo Cafe. Oferować będzie specjalne serie zawodów związane z poszczególnymi markami.

Nowy system pogodowy

Spora część prezentacji poświęcona była nowemu systemowi pogodowemu. Twórcy chwalą się realistycznym systemem tworzenia się chmur, a także dynamicznie zmieniającą się kondycją nawierzchni na torze. Tor będzie przesychał i nagumowywał się wraz ze zmieniającymi się warunkami. Ponadto, gracz otrzyma radar pogodowy dostępny w czasie jazdy, co pozwoli przewidzieć zmiany w warunkach na torze.

Więcej starego Gran Turismo w nowej odsłonie

Jak zawsze, Polyphony Digital odda w ręce graczy ogrom samochodów i torów. Powrócą klasyczne tory znane z poprzednich odsłon. Gra ukaże się na PS4 oraz PS5. Co za tym idzie, na nowszej konsoli Sony, GT7 skorzysta z Ray Tracingu, a także haptycznych triggerów w kontrolerze. Spodziewać zatem możemy się jeszcze więcej starego, dobrego Gran Turismo, którego pokochaliśmy przed laty, w odświeżonej odsłonie.

Muzyka odegra większą rolę

Sporą część samej gry stanowiła zawsze muzyka. Od klasycznej, aż po elektronikę, zapadająca w pamięć i wypełniająca powtórki, czy też umilająca pobyt w menu. Tym razem odegra ona jeszcze większą rolę. Twórcy ulepszyli tryb powtórki, w którym praca kamery dostosowana będzie do aktualnego rytmu muzyki. Ponadto, dodano tryb wyścigu, w którym ścigamy się od punktu do punktu, dopóki nie skończy się muzyka. Każdy checkpoint przedłuża nam czas.

Premiera gry już 4 marca 2022. W oczekiwaniu polecamy pooglądać całą, wczorajszą prezentację:

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments