Test Drive Unlimited

Autor: Mars007
Data: 19 września 2008

Wstęp

Witaj w poradniku dotyczącym gry Test Drive Unlimited. Powstał on przede wszystkim dla osób, które pierwszy raz mają do czynienia z tą grą. Jeżeli jednak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rozgrywce, bądź po prostu zobaczyć jakieś porady, to możesz tutaj śmiało zajrzeć.

Pierwsze kroki

Przygodę zaczynamy na lotnisku. Tam właśnie przyjdzie nam wybrać postać, która będzie towarzyszyć nam przez całą resztę rozgrywki. Decyzja nie wpływa w żadnym stopniu na późniejszą rozgrywkę, ma raczej charakter osobisty.

Kiedy już wylądujemy na malowniczej wyspie, przyjdzie nam kupić nasz pierwszy dom oraz samochód. Jednak wcześniej odwiedzamy wypożyczalnie aut, gdzie znajdują się: Audi S4 Cabriolet, Chevrolet SSR, Lotus Elise, Pontiac GTO oraz Mercedes SLK 65 AMG. I w tym przypadku wybór nie będzie miał znaczenia w dalszej części rozgrywki, najlepiej wziąć jak najtańszego Chevroleta na 10 minut (koszt ok. 800$). Tyle czasu w zupełności wystarczy do dojechania do wymaganych lokacji.

Kiedy znajdziesz się na drodze będziesz miał okazje zapoznać się ze sterowaniem. Możesz pobawić się kamerą czy asystami, powoli kierując się do celu.
Teraz należy zakupić pierwszy dom. Będziesz sobie mógł pozwolić na jeden z dwóch obiektów – niewielką willę lub apartament znajdujący się w centrum miasta. Ponownie wybór ten nie ma większego znaczenia. Oba te obiekty kosztują po 150000 dolarów i oferują cztery miejsca na pojazdy lub motocykle.
Teraz czas na najważniejsze – zakup samochodu. Zostaniemy przeniesieni na mapę, gdzie dostępne będą na razie 3 salony - Chevroleta/Saturna, Alfy Romeo oraz Audi. Ja osobiście polecam Audi TT, ale na początek każdym z dostępnych tam samochodów da się wygrywać wyścigi.

Pozostanie nam jeszcze pierwszy wyścig. Dostajemy się do wyznaczonego miejsca i wciskamy ENTER. Jak na pierwszy raz przystało, jest on bardzo prosty. Wystarczy uważać na zakrętach, a nagroda -5 000$ jest w naszej kieszeni.

W tym właśnie momencie mamy już wolną rękę – możemy dalej zarabiać na wyścigach bądź zwiedzać wyspę. Wybór należy do nas. Radził bym w najbliższym czasie odwiedzić wszystkie salony samochodowe, ponieważ będzie nam później łatwiej się do nich dostać, oraz dostaniemy możliwość kupna motocykli.

Zarabianie pieniędzy

Sposobów na wzbogacenie się jest kilka. Mamy oczywiście wyścigi – jest ich kilka rodzajów, są to m.in. klasyczne wyścigi na okrążenia, jazda do danego punktu, czy wyścigi z eliminacją. Oprócz tego wyścigi dzielą się na różne kategorie: np. dla samochodów z grupy A, tylko dla motocykli, tylko dla Ferrari. Takich kombinacji jest mnóstwo, więc aby ukończyć wszystkie z nich niezbędne będzie zakupienie dużej ilości pojazdów różnych marek i kategorii.

Oprócz wyścigów mamy też przeróżne wyzwania na czas. Polegają one na dojechaniu do danego miejsca czy zrobienia danej liczby okrążeń w określonym przedziale czasowym.

1  2  3  >> Następna strona

Najbliższe premiery

RIDE 4
08 październikaa 2020
DIRT 5
06 listopadaa 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie