Recenzja The Grand Tour Game

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Jacek Piąstka aka Jaceł
Data: 21 marca 2019

„O dziwo” najlepiej prowadzą te najniższe i najszybsze

Wizualnie…


… TGTG jest bardzo nierówne. Modele aut wyglądają doskonale a pejzaże są naprawdę niczego sobie. Jednak po bliższych oględzinach widać, że obiektom brakuje detali, powierzchnie są nienaturalnie płaskie a obiekty 2D na trasie widzi się parę metrów za nieprzekraczalną dla naszego pojazdu linią. Jednocześnie odbicia i refleksy wyglądają nawet nie najgorzej, choć kuleje jakość tekstur. Świat The Grand Tour Game na Xbox One S jest renderowany zdecydowanie poniżej rozdzielczości FullHD lecz sama gra działa bardzo płynnie. Ogólnie graficznie przez chwilę zachwyca, a po chwili jest zwyczajnie średnio. Na pewno trzeba pochwalić użycie filtrów i kolorystykę, która jest spójna z materiałami programu na tyle, że były momenty w trakcie przejścia nagrania wideo na silnik gry, gdzie nie poznawałem, czy to jeszcze jest serial czy już wstęp do gameplay’u.

No czasem jest ładnie

Co tu się


Absolutnie nie spodziewałem się sekcji interaktywnych poza kierowaniem samochodem… lecz jednak się pojawiły. Myślałem, że nie będę musiał o tym wspominać, ale takie elementy pojawiają się dość często. Bywa, że wcielamy się na dosłownie 5 sekund w rolę fotografa celując analogiem i naciskając „A”, gdy zaświeci się interfejs „aparatu” na jakiejś części statycznej planszy. Nie muszę chyba mówić jak pasjonujące jest to zajęcie. Zdarzają się też momenty, gdy musimy wypełnić (ale nie przepełnić) znacznik by rozgrzać kapcie, pociągnąć jakiś obiekt lub wyjechać skądś. I jest to jakoś powiązane z tym co się dzieje w odcinku jednak czuć, że są to straszne zapychacze i sztucznie wydłużają rozgrywkę. Amazon mógł odpuścić, choć z drugiej strony… skróciłoby to i tak krótką produkcję.

Po co to ko-mu

Co do długości


Każdy odcinek trwa średnio ok. 20 minut. Zdążają się też o 5 minut krótsze jak i te „specjalne” długości dwóch. I szczerze ciężko wyciągnąć z tej formy cotygodniowego wydawania rozrywki cokolwiek więcej, jednak trzeba przyznać, że jest to po prostu mało. Byłbym w stanie przejść cały sezon w jeden wieczór i czułbym niedosyt. Ale nawet samo ogrywanie na złoto wszystkich przejazdów nie daje żadnych profitów, nic po zakończeniu odcinka nie zachęca nas do grania dalej. Gdyby nie lokalny split screen to gra dosłownie nie miałaby za grosz więcej zawartości niż to co opisałem wyżej. Sam podzielony ekran jest zaprojektowany tak jakby ktoś w Amazonie był takim ekstrawertykiem, że chciał nawet grę testować z kimś, byle tylko nie w samotności, bo tryb ten nie oferuje nic więcej poza rzuceniem nas na trasę z Tobą i znajomym/znajomymi obok i ewentualnie komputerowymi przeciwnikami.

Wybieramy i jedziemy

Ba dum tss


Dla ciekawostki powiem, że czasem dzieło amerykańskiego giganta ma nieukończone etapy, które są zastąpione innym materiałem z przyszłego, jeszcze niedostępnego odcinka. Jak zgaduję występują też problemy licencyjne, ALE nie martwcie się - ‘mazoni zatrudniają najkreatywniejszych ludzi na świecie przez co można zobaczyć takie kwiatki jak test tego „Jaguara” poniżej.

*Sneak 100*
No i tak wygląda Gra The Grand Tour. Tytuł nie będący wybitnym, bez szczególnie przyjemnego modelu jazdy, krótki, do którego raczej nie wrócę. Za to przecierający szlaki łączenia serialu z grą, który moim zdaniem będzie przyszłością gier fabularnych. Życzę wam i sobie by nadszedł godny następca tego tytułu, w którym będzie się jeździć przyjemniej, system punktowania gracza będzie bardziej satysfakcjonujący, a za samym tytułem będzie stała bardziej zaawansowana technologia.

Powyższy tytuł mogę polecić nielicznym – największym fanom trójki brytyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych lub ty,m którzy odbili się od TGT i mają ochotę na lekkostrawną gierkę.

Plusy


+ Cena adekwatna do zawartości
+ Nie odstrasza graficznie
+ Po prostu świetne show
+ Dopracowanie techniczne, brak bugów etc.

Minusy


- Powtarzalna i recyklująca zawartość
- Kiepskie czucie pojazdów
- Nudne zapychacze
- Nierówne udźwiękowienie

Poprzednia strona << 1  2  

Ocena gry:
65 km/h

Ocena recenzji

 6.2 - 14 głosy
     Jak oceniasz ten artykuł?

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie