Recenzja The Grand Tour Game

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Jacek Piąstka aka Jaceł
Data: 21 marca 2019

Lubię ogrywać interaktywne seriale. Heavy Rain, The Walking Dead, Black Mirror Bandersnatch i wszystkie te, które pozwalają mi na granie w sobotę wieczorem, gdy rodzice akurat też chcą odpocząć patrząc na ten sam ekran w salonie. Oni raczej nie chcą widzieć jak ciągle męczę biedny samochód na jednej trasie zbijając setne sekundy. I wcale im się nie dziwię. Naprzeciw moim oczekiwaniom wyszedł Amazon i ich najnowsze dzieło.

Eboladrom to 1/4 czasu spędzonego z grą

Zlepmy sobie grę

The Grand Tour Game to tak naprawdę wycięte co ciekawsze sceny hitu Amazona, sklejone z elementami gameplay’u właściwego i płynnie między sobą przechodzące. Jest to doskonały sposób na przekonanie się do nowych producentów show James’a May’a, Richarda Hammonda i Jeremiego Clarksona, jeżeli nie przemówił do was pierwszy sezon lub same trailery. To też idealny sposób na rewatch waszego ulubionego show i ucieczkę od uczucia, że ponowne obejrzenie niczym was nie zaskoczy. To jednak nie znaczy, że ten kawałek kodu jest sam w sobie grą wybitną.

Odległe krajobrazy to najlepsza część grafiki

Sezonowe trio

Przepis na tę grę był prosty – dajmy widzowi wcielić się w trójkę dziennikarzy motoryzacyjnych, kierowcę testowego eboladromu oraz każdego innego człowieka, który włada nad czterokołowymi potworami między każdym z trzech sezonów motoryzacyjnego show. Tak – trzech sezonów, gdyż obecnie kończy się trzeci i otrzymujemy cotygodniowe aktualizacje wraz z premierą kolejnych odcinków, co jeszcze bardziej upodabnia grę do serialu.

Do wyboru

Kamera, akcja!

Zaczynając od dojazdu na pustynie pierwszego odcinka, po wcześniej niemożliwy do zrealizowania pojedynek najbardziej ekstremalnych tworów Porsche, Ferrari i Mclarena. Odcinki są skondensowane, odpowiednio przycięte i skrócone, nie pozwalając na zanudzenie nas wrzucaniem co minutę lub dwie za kółko. Same przejścia są doskonałe i nie uświadczymy ani sekundy loading screenu. Cała warstwa gameplay’u ładuje się „pod” filmem tworząc świetny efekt, na który patrzy się nie tracąc immersji.

Atmosfera - jest

Efekty

Trzeba przyznać, że uczucie bycia części serialu jest zwyczajnie wciągające, bo cokolwiek byśmy nie robili to przejdziemy do dalszej części, która jest po prostu interesująca samą swą treścią. Jednak czasem wręcz „przemęczamy się” tylko po to, by przejść dalej. Zapytacie, co tak męczy? Ano nudne segmenty gameplay’u. Zadania takie jak przejedź 48-konnym Fiatem Pandą (który i tak robi prawie 2 paki na drodze) z punktu A do punku B autostradą są po prostu usypiające.

Rzeczona szybciutka Panda

Powtarzalność? Powtarzalność

Gra niesamowicie wręcz recykluje niektóre trasy. Dla przykładu, w pierwszym odcinku pierwszego sezonu przejeżdżamy kręte drogi Szwajcarii supersamochodami, a tymi samymi drogami przejeżdżamy „Francję” Citroenem C3 dwa sezony i siedem odcinków później. Do tego często zadania trójki bohaterów z trzema samochodami polegają na przejechaniu heh… zgadnijcie, ile razy tego samego odcinka.

Sekcje eksploracyjne niby ratują od nudy… gdyby tymi terenówami dobrze się jeździło

Ciężkie zabawki

Fizyka prowadzenia to czysty, prostacki wręcz arcade, choć auta wcale nie prowadzą się jakoś najbardziej przewidywalnie. Mają duży ciężar, ale też nie mniejszą przyczepność. Dopiero podcięcie ręcznym jest w stanie wprowadzić w kontrolowany poślizg każdą maszynę. Ogólnie wszystkie samochody prowadzą się wręcz identycznie, nie ważne czy to prawie dwutonowy Urus czy lekki zwinny bolid formuły z lat 60’. Różnią się dosłownie tylko wagą i mocą. A i bym zapomniał – grawitacja jest jakaś horrendalna, bo auta wręcz nigdy nie odrywają się od ziemi i nawet terenówki prowadzą się jak na sztywnym gwincie.

1  2  >> Następna strona

Najbliższe premiery

F1 2020
10 lipca 2020
Project CARS 3
28 sierpnia 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie