The Grand Tour Game wykorzysta "fizykę rFactora"

Autor:
Data: 08 grudnia 2018 - 10:35

Dyrektor kreatywny Amazon Games Studios Craig Sullivan rozmawiał ostatnio z serwisem MCV. Z wywiadu dowiedzieliśmy się m.in. że The Grand Tour Game wykorzysta "fizykę rFactora".
--

Craig tłumaczył, że gra oparta na popularnym show jest bardzo dużym i ambitnym przedsięwzięciem. Aby dopiąć terminy, zespół Amazona korzysta z pomocy innych ekip np. Electric Square i Stellar Entertainment, ale także Studia 397. Tak, to właśnie twórcy rFactora pomagają przy The Grand Tour Game.

Taki podział prac pomógł znacznie przyspieszyć development, ponieważ twórcy korzystają z gotowych rozwiązań. Jak mówi Sullivan - "Musieliśmy zrobić bardzo dużo bardzo szybko i chcieliśmy wykonać najlepszą możliwą pracę. Zrobienie zabawnego modelu jazdy zabiera dużo czasu. Mieliśmy szczęście pracować ze Studiem 397, czyli facetami, którzy stworzyli rFactor i przyspieszyli nasz development. Używamy fizyki rFactor w naszej grze".

Wygląda więc na to, że The Grand Tour Game może być porządnym simem. Ciekawe tylko, że wykorzystując fizykę pecetowej produkcji, twórcy nie wydadzą tego tytułu na blaszaki. Gra zadebiutuje 15 stycznia 2019 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: mcvuk.com

Komentarze ...

bullet pocisk
09 gru 18 - 16:28
Gość
Jako uzupełnienie:
Wcale tak szybko to nie trwało. Prace nad grą wystartowały ponad 1,5 roku temu i ISI (twórcy rF) w nich nie uczestniczyli a S397 to właściciele rF2.
Dodatkowo Amazon zalicencjonował codebase od rF2.
Jeżeli chodzi o grafikę to opierają się na własnym silniku Amazon Lumberyard Engine (który opiera się na architekturze CryEngine i wspiera tech. PBR).

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie