Newsy

The Grand Tour Game wykorzysta "fizykę rFactora"

Dyrektor kreatywny Amazon Games Studios Craig Sullivan rozmawiał ostatnio z serwisem MCV. Z wywiadu dowiedzieliśmy się m.in. że The Grand Tour Game wykorzysta „fizykę rFactora”.

Craig tłumaczył, że gra oparta na popularnym show jest bardzo dużym i ambitnym przedsięwzięciem. Aby dopiąć terminy, zespół Amazona korzysta z pomocy innych ekip np. Electric Square i Stellar Entertainment, ale także Studia 397. Tak, to właśnie twórcy rFactora pomagają przy The Grand Tour Game.

Taki podział prac pomógł znacznie przyspieszyć development, ponieważ twórcy korzystają z gotowych rozwiązań. Jak mówi Sullivan – „Musieliśmy zrobić bardzo dużo bardzo szybko i chcieliśmy wykonać najlepszą możliwą pracę. Zrobienie zabawnego modelu jazdy zabiera dużo czasu. Mieliśmy szczęście pracować ze Studiem 397, czyli facetami, którzy stworzyli rFactor i przyspieszyli nasz development. Używamy fizyki rFactor w naszej grze”.

Wygląda więc na to, że The Grand Tour Game może być porządnym simem. Ciekawe tylko, że wykorzystując fizykę pecetowej produkcji, twórcy nie wydadzą tego tytułu na blaszaki. Gra zadebiutuje 15 stycznia 2019 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments