Newsy

Tylnonapędowe Subaru!

Toyota i Subaru postanowili wypuścić na rynek motoryzacyjny niewielkie coupe z napędem „po Bożemu” – czyli RWD. Już teraz wiadomo, że auto poza Japonią będzie sygnowane marką Subaru, natomiast w kraju Kwitnącej Wiśni model ten będzie miał inny wygląd i otrzyma znaczek Toyoty.

Za bazę do stworzenia RWD posłuży napęd 4×4 z Subaru. Sześcio-biegowa skrzynia biegów będzie pochodzić z obecnego modelu Imprezy WRX STi. Pod maską znajdzie się 2 litrowy, wolnossący bokser o mocy 220KM przy 6500 obr/min.

Za ciekawostkę z pewnością należy uznać fakt, że producenci wzorują się na wychodzącej już z produkcji Acurze RSX (Honda Integra). Jej wymiary zewnętrzne, osiągi oraz wygląd mają znaleźć odzwierciedlenie w nowym RWD Subaru/Toyota. Ważące ok. 1300kg auto zadebiutuje pod koniec 2011 roku, a jego ceny mają zaczynać się od 20 000$.

Wygląda na to, że dzięki driftingowi, który jest dosyć świeżą dyscypliną zarówno w Europie jak i USA, ale za to bardzo szybko się rozwijającą, być może po 20-30 latach ponownie powróci „boom” na małe, tylnonapędowe coupe. Oby !!!

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments