Newsy

Ujawniono nowy bolid Formuły E na sezon 2018/19

Dziś ujawniono nowy bolid Formuły E, czyli klasy wyścigów samochodowych z silnikiem elektrycznym. Gen2, bo tak nazywa się nowy pojazd, fizycznie zostanie zaprezentowany 6 marca 2018 na targach w Genewie.

Nowy samochód zaliczy swój debiut w sezonie 2018/19 i będzie wykorzystywany przez trzy sezony. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu pojemności akumulatorów, a co za tym idzie dwa razy większemu zasięgowi, Gen2 umożliwi zespołom i kierowcom ukończenie pełnego wyścigu, bez konieczności zamiany pojazdu w połowie, co miało miejsce do tej pory.

Dowodzi to jak bardzo rozwinęła się technologia akumulatorów i silników elektrycznych w ciągu zaledwie czterech lat. Pierwszym sezonem mistrzostw Formuły E był bowiem 2014/15. Wielce prawdopodobne, że wspomniana technologia trafi również za jakiś czas do elektrycznych samochodów cywilnych.

Alejandro Agag, założyciel i prezes Formuły E powiedział:
„Ten samochód to przyszłość wyścigów. Kiedy zaczynaliśmy Formułę E, naszym celem było przełamanie lodów i podważenie status quo sportów motorowych – wprowadzenie rewolucji. Ten pojazd reprezentuje właśnie tę rewolucję.”

Trzeba przyznać, że nowy bolid wygląda imponująco. Zresztą sami zobaczcie na poniższym wideo.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments