Ujawniono nowy bolid Formuły E na sezon 2018/19

Autor:
Data: 30 stycznia 2018 - 22:32

Dziś ujawniono nowy bolid Formuły E, czyli klasy wyścigów samochodowych z silnikiem elektrycznym. Gen2, bo tak nazywa się nowy pojazd, fizycznie zostanie zaprezentowany 6 marca 2018 na targach w Genewie.
--

Nowy samochód zaliczy swój debiut w sezonie 2018/19 i będzie wykorzystywany przez trzy sezony. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu pojemności akumulatorów, a co za tym idzie dwa razy większemu zasięgowi, Gen2 umożliwi zespołom i kierowcom ukończenie pełnego wyścigu, bez konieczności zamiany pojazdu w połowie, co miało miejsce do tej pory.

Dowodzi to jak bardzo rozwinęła się technologia akumulatorów i silników elektrycznych w ciągu zaledwie czterech lat. Pierwszym sezonem mistrzostw Formuły E był bowiem 2014/15. Wielce prawdopodobne, że wspomniana technologia trafi również za jakiś czas do elektrycznych samochodów cywilnych.

Alejandro Agag, założyciel i prezes Formuły E powiedział:
"Ten samochód to przyszłość wyścigów. Kiedy zaczynaliśmy Formułę E, naszym celem było przełamanie lodów i podważenie status quo sportów motorowych - wprowadzenie rewolucji. Ten pojazd reprezentuje właśnie tę rewolucję."

Trzeba przyznać, że nowy bolid wygląda imponująco. Zresztą sami zobaczcie na poniższym wideo.

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Ankieta

Planujesz zakup Need for Speed Heat?Speed Lista

Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie