Newsy

Uliczne wyścigi Street Legal – już dziś w Łodzi!

Dzisiaj wieczorem w Łodzi odbędzie się inauguracja serii legalnych ulicznych wyścigów równoległych z cyklu Street Legal. Wyścig odbędzie się na zamkniętej dla ruchu ul Ofiar Terroryzmu 11 września, gdzie znajduje się nowa, szeroka nawierzchnia. Organizatorzy włożyli wiele wysiłku by zapewnić zarówno uczestnikom jak i widzom maksymalny poziom bezpieczeństwa.
Chęć udziału w zawodach zgłosiło już kilkuset zawodników z całego kraju.
Oficjalny charakter rywalizacji miłośników szybkiej jazdy ma rozwiązać problem nielegalnych nocnych wyścigów odbywających się w mieście.

Cykl został zrodzony w wyniku współpracy Automobilklubu Łódzkiego z lokalną policją i organizatorami dotychczasowych, nie zawsze zgodnych z prawem, wyścigów równoległych. W efekcie utworzona została nowa sekcja automobilowa Street Legal, która podjęła się organizacji legalnej serii wyścigów po zamkniętych odcinkach dróg publicznych, przy udziale licencjonowanych sędziów, aparatury pomiarowej i odpowiednich służb zabezpieczających przebieg rywalizacji.
Jednocześnie członkowie grupy Street Legal zobowiązali się do dołożenia wszelkich starań by zlikwidować nielegalne zawody w mieście.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments