Newsy

Ultima GTR-gotowa do startu!

Parę tygodni temu pisałem o jednym z najszybszych samochodów świata, jaki powstaje w Polsce. Mam na myśli oczywiście Ultimę GTR. Wówczas można było zobaczyć na zdjęciach co najwyżej czarną klatkę bezpieczeństwa, hamulce AP Racing, silnik Chevroleta oraz same nadwozie. Obecnie, auto jest już złożone i gotowe do startu w Rage-Race 2008 !!

Auto, które przyspiesza do setki w 2.6 sekundy oraz dzierży rekord okrążenia toru Top Gear, miało dosyć niedawno sesję zdjęciową na Warszawskim lotnisku Bemowo. Całe wydarzenie nie było nagłaśniane z wiadomych względów. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że właścicielem Ultimy GTR jest nie kto inny, tylko znany z zamiłowania do „supercarów”, poseł Jerzy Dziewulski. Samochód występuje w kilku wersjach silnikowych, model na zdjęciach dysponuje najprawdopodobniej mocą 720KM, a więc jest topową wersją. Rekordy przyspieszeń tego auta są oficjalnie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa!

Spotykaną czasem na ulicach Warszawy Ultimę GTR będzie można podziwiać w trakcie trwania tegorocznego Rage-Race w dniach 16-19 lipca! Impreza rozpocznie się w Warszawie i ruszy z placu Rydza Śmigłego. Oprócz tego, samochód występował także w programie telewizyjnym Operacja Tuning na TVN Turbo. Materiał można jeszcze obejrzeć jutro o 7 rano, oraz w niedzielę o godzinie 4 w nocy.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments