Publicystyka

V-Tech – Jak działa Eco-Box?

Jak to działa?

Ecobox jest wpinany na listwę wtryskową common-rail. Porównuje bieżące wskazania czujnika ciśnienia szyny wtryskowej z fabryczną mapą ze sterownika ECU. Kopia oryginalnej mapy z ECU jest zapisana w Ecoboxie. Dlatego Ecobox pracuje najlepiej z silnikiem do którego jest przygotowany.

Ecobox zwiększa nieco ciśnienie wtrysku w obszarze pracy, gdzie auto jest chwilowo obciążane, natomiast obniża – gdy auto jedzie ze stałą prędkością. W miejscach, gdzie fabryczna charakterystyka ciśnienia paliwa jest nierównomierna, box poprawia ją. Podczas jazdy gdy jedziesz spokojnie – auto pracuje ciszej i bardziej delikatnie. Jednak gdy musisz wyprzedzić lub po prostu przyśpieszyć – Ecobox daje dodatkową siłę i poprawia sprawność i moc silnika – masz wrażenie, jakby włączył się dodatkowy “overboost”.

Rozwiązanie pozornie jest proste. Jednak wymaga ono umieszczenia w Ecoboxie oryginalnych map ciśnienia paliwa dla danego typu silnika oraz szybkiego procesora do analizy tych map i danych napływających z czujnika ciśnienia szyny. Korzystając z dokładnej wiedzy o osiągach i charakterystyce pracy Twojego auta, dedykowany do niego Ecobox może być bardzo skuteczny.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Ecobox nie może być używany jednocześnie z innymi boxami do common-rail (niezależnie kto jest ich producentem). Nie powinien być używany w autach po chiptuningu. Nadaje się tylko do fabrycznych samochodów. Ecobox jest dedykowany do danego silnika lub grupy silników. Nie znaczy to, że nie może działać z innymi silnikami, niż te, do których został przygotowany. Po prostu jego praca może nie dać tak zadowalających efektów, jak w przypadku, gdy użyjesz go w aucie, do jakiego jest przeznaczony.

Czego można się spodziewać?

Zwiększenie mocy i momentu obrotowego silnika – do 15%.
Obniżenie zużycia paliwa przy zachowanym stylu jazdy – do 12%.
Poprawa płynności przyśpieszenia i skrócenie czasu przyśpieszeń.
Nieco cichsza praca silnika przy niższych prędkościach obrotowych i małym obciążeniu.
Łatwy montaż w 5 minut – oryginalne wtyczki producenta, dokładna instrukcja.

V-tech oferuje eco-boxy niemal do każdedo samochodu z silnikiem diesela, dostępnego na naszym rynku.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments