Newsy

Vauxhall świętuje dominację w BTCC.

Prowadzony przez Fabrizio Giovanardi z zespołu VX Racing, Vauxhall (odpowiednik Opla na Wyspach Brytyjskich) zdobył w poprzednim sezonie komplet trofeów w Brytyjskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych – zajął pierwsze miejsca w klasyfikacji kierowców, zespołów i konstruktorów. Aby uczcić ten wyczyn, koncern postanowił wprowadzić limitowaną edycję Astry i Corsy w liczbie 888 sztuk. Liczba ta pochodzi od nazwy firmy przygotowującej samochody Vauxhalla do wyścigów – Triple Eight Race Engineering.

Każdy samochód w wersji VX Racing będzie dostępny w barwie czerwonej bądź czarnej, wyposażony w siedzenia Recaro, loga zespołu m.in. na słupkach B, tylny dyfuzor, czarne listwy drzwiowe oraz lusterka i przyciemnione tylne szyby. Corsa otrzyma felgi w rozmiarze 18 cali, natomiast Astra będzie wyposażona w 19-calowe obręcze.

Za wszystko będzie jednak trzeba sporo zapłacić w porównaniu do wersji podstawowych. Vauxhall Astra VX Racing będzie kosztować 21 445£, natomiast za Corsę VX Racing zapłacimy 17 425£.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments