Motoryzacja Newsy

Volkswagen zmienia nazwę na Voltswagen w Ameryce Północnej [aktualizacja]

Volkswagen, jeden z największych na świecie producentów samochodów i najbardziej znanych marek, zmieni nazwę na rynku północnoamerykańskim. Poznajcie Voltswagena.

Oficjalny komunikat prasowy ze strony Volkswagena opublikowany 30 marca 2021 roku, a nie 1 kwietnia 2021 roku, mimo wszystko okazał się żartem prima-aprilisowym ze strony firmy. Komunikat wywołał jednak wahania na giełdzie i inwestorom nie było do śmiechu. VW już usunął komunikat ze swojego centrum prasowego.

Nowa nazwa ma podkreślić aktualny kierunek rozwoju marki, która – jak wiele innych – będzie teraz celować w rynek samochodów elektrycznych. A ponieważ wolt jest jednostką potencjału i napięcia elektrycznego w układach jednostek miar SI, nowa nazwa jest dodatkowo bardzo ciekawą grą słów. VW ze swoistego „samochodu ludu”, co w dosłownym tłumaczeniu znaczył „Volkswagen”, stanie się „samochodem woltów”, albo może „samochodem z woltami” 🙂

Trzeba przyznać, że jest to bardzo niezwykły krok ze strony niemieckiego koncernu. Nazwa Voltswagen póki co ma obowiązywać tylko w Ameryce Północnej. Tak zmianę skomentowała Kimberley Gardiner, senior vice president w Voltswagen of America:

Jak pokazuje nasza nowo uruchomiona kampania ID.4, ludzkość w sercu tej marki pozostaje jej trwałym dziedzictwem. Ton Voltswagena będzie spójnym wątkiem między markową komunikacją naszej rosnącej floty elektrycznej a naszymi pojazdami na gaz. W ciągu następnych kilku miesięcy zobaczycie zmianę marki we wszystkich punktach kontaktu z klientami. To dla nas ekscytujący moment i pracowaliśmy na wszystkich możliwych ścieżkach, aby przejście było jasne, spójne, płynne i przyjemne dla wszystkich.

Kimberley Gardiner, senior vice president w Voltswagen of America

Źródło: https://media.vw.com/en-us/releases/1499

5 2 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments