Newsy

VW Golf Racer = GTI Racing

Techland poinformował dzisiaj oficjalnie, że jego najnowsza produkcja samochodowa, zapowiedziana pod tytułem VW Golf Racer w maju bieżącego roku zyskała ostateczny tytuł GTI Racing.

Marcin Żygadło kierownik projektu w Techlandzie powiedział:

„Są dwa najważniejsze powody zmiany nazwy: Pierwszy to celowe skojarzenie gry ze skrótem GTI uznawanym powszechnie za synonim oznaczeń sportowych modeli samochodów oraz szersze niż początkowo planowaliśmy potraktowanie tematu VW Golfa jako tematu przewodniego gry.
Początkowo mieliśmy zamiar zawrzeć w grze wyłącznie obecne i historyczne modele Golfa, w chwili obecnej wiemy już, że znajdą się tam inne samochody VW, między innymi terenowy Touareg i najnowsze sportowe samochody koncepcyjne koncernu z Wolfsburga.

Drugi powód to fakt, że słówko „racer” występujące pierwotnie w tytule gry jest zbyt mocno kojarzone z niskobudżetowymi produkcjami o przeciętnej grafice i nie najlepszej grywalności. Nie chcemy, aby nasza gra była postrzegana jako jedna z wielu gier tego typu. Jesteśmy przekonani, że dzięki ulepszonemu silnikowi Chrome Engine znanemu między innymi z Xpand Rally oraz dzięki naszemu doświadczeniu w tworzeniu atrakcyjnych grywalnościowo tytułów GTI Racing będzie bardzo dobrą grą.”

Z informacji uzyskanych od producenta gry wynika, że produkt wkracza w finalny etap prac nad trasami i że większość z samochodów została już wymodelowana i jest obecnie wstawiana do gry.
Informacja prasowa – Techland

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments