Newsy

W SERIES | Chadwick zwycięża, Rdest dziewiąta

Równolegle do weekendu DTM, wystartowała zupełnie nowa seria. Wyjątkowości dodaje jej fakt, iż jest to seria skierowana wyłącznie do kobiet. Eliminacje wyłoniły 18 zawodniczek, które będą konkurowały w sezonie 2019. Dla nas ważne jest jednak, iż wśród nich znajduje się Gosia Rdest! Jak zatem poszło naszej rodaczce w pierwszym wyścigu?

Pole position zajęła Brytyjka, Jamie Chadwick. Gosia wystartowała z 10. lokaty. Na starcie wykorzystała błąd swojej rywalki i awansowała o jedną pozycję. Późniejszy błąd spowodował spadek na 12. pozycję, lecz zawodniczka odzyskała stracone miejsca i ukończyła wyścig na 9. pozycji. Biorąc pod uwagę małe doświadczenie Polki z samochodami typu single seater, wynik możemy uznać za bardzo dobry. Z niecierpliwością czekamy na kolejne straty w tym sezonie. Wyścig zdominowała zdobywczyni pole position.

Top 10 wyścigu:
1. Jamie Chadwick
2. Alice Powell
3. Marta Garcia
4. Beitkse Visser
5. Sarah Moore
6. Fabienne Wohlwend
7. Miki Koyama
8. Tasmin Pepper
9. Gosia Rdest
10. Caitlin Wood

Foto:
wseries.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments