Newsy

W SERIES | Garcia wygrywa, Rdest z problemami.

Kolejna runda W Series towarzyszyła DTM na Norisringu. Pole position zdobyła Garcia, lecz znacznie ważniejsza z perspektywy Polskiego widza, była 4. pozycja Gosi Rdest!

Marta Garcia zaliczyła bardzo dobry start i szybko zbudowała przewagę. Nieco gorszy początek wyścigu miała nasza rodaczka, która spadła na 6. pozycję z uszkodzonym przednim skrzydłem. Znacznie zmniejszony docisk nie ułatwiał zadania Polce. Mimo to, zawodniczka była w stanie dotrzymać tempa czołówce. Walka Gosi została przerwana przez sędziów, którzy wymusili jej zjazd do pit lane w celu wymiany przedniego skrzydła. Na domiar złego, otrzymała karę drive through po przekroczeniu prędkości w pit lane.

Na czele, trwała walka liderki klasyfikacji generalnej – Chadwick, z Visser. Ostatecznie, Brytyjka nie była w stanie ukończyć na drugiej lokacie. Zwyciężyła Marta Gacia – zaledwie 18-letnia Hiszpanka!

Top 10 wyścigu na Norisringu:
1. Marta Garcia
2. Beitske Visser
3. Jamie Chadwick
4. Fabienne Wohlewnd
5. Emma Kimilainen
6. Miki Koyama
7. Sabre Cook
8. Tasmin Pepper
9. Vicky Piria
10. Esmee Hawkey

Foto:
twitter.com/WSeriesRacing

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments