Newsy

W SERIES | Kimilainen wygrywa. Rdest szósta!

5. wyścig sezonu na torze Assen stanowił przedostatnią rundą sezonu. Jamie Chadwick mogła już w Holandii przypieczętować tryumf w klasyfikacji generalnej. Pole position zajęła Emma Kimilainen. Nasza rodaczka uplasowała się na 10. pozycji przed sobotnim wyścigiem.

Słaby start zdobywczyni pole position wykorzystała Powell obejmując prowadzenie. Zamieszanie na starcie wykorzystała również Rdest, awansując na 6. pozycje.

Na czele toczyła się walka o tytuł mistrza. Visser zdołała objąć 4. lokatę i usiłowała dogonić Chadwick. Nie doszło jednak do tego i Brytyjka powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej. Kimilainen odzyskała prowadzenie i wygrała wyścig w Assen! Rdest zdołała obtonić 6. lokatę.