W SERIES | Powell wygrywa na Brands Hatch. Chadwick mistrzynią!

Autor:
Data: 11 sierpnia 2019 - 16:57

Ostatnia runda pierwszego sezonu W Series, rzecz jasna, odbyła się na Brands Hatch. Przed startem wyścigu wszystkie oczy były zwrócone na Jamie Chadwick oraz Beitschke Visser, które miały szansę na tytuł mistrza. Nasza rodaczka, Gosia Rdest, wystartowała z 13. pozycji.
--

Chadwick zaliczyła udany start i obroniła pierwszą pozycję. Nie oznaczało to jednak, że rywalki chcą ułatwić jej zdobycie korony mistrzowskiej. Krótko przed półmetkiem wyścigu, Chadwick straciła w zaciętej walce prowadzenie, na rzecz Powell.

Przez ostatnie 10 minut byliśmy świadkami dwóch znakomitych walk. Kimilainen usiłowała odebrać prowadzenie Powell. Za ich plecami Visser czekała na błąd Chadwick.

Rywalizacja rozpoczęła się od nowa, po neutralizacji na kilka minut przed metą. Visser zdołała przebić się na podium. Mimo to, nie była w stanie odebrać Chadwick mistrzostwa, która została pierwszą w historii mistrzynią W Series! Wyścig wygrała Powell!

Gosia Rdest ukończyła wyścig na 13. lokacie. W klasyfikacji generalnej ukończyła na 14. miejscu z dorobkiem 10 punktów.

Top 10 wyścigu na Brands Hatch:
1. Alice Powell
2. Emma Kimilainen
3. Beitske Visser
4. Jamie Chadwick
5. Fabienne Wohlwend
6. Vicky Piria
7. Jessica Hawkins
8. Marta Garcia
9. Sabre Cook
10. Sarah Moore

Foto:
twitter.com/WSeriesRacing

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

Speed Lista

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie