Newsy

West McLaren Mercedes po GP Brazylii

Kimi Raikkonenen ukończył ostatni wyścig w sezonie 2004 na drugim miejscu, plasując się tuż za swoim przyszłorocznym partnerem w zespole West McLaren Mercedes – Juanem Pablo Montoyą. David Coulthard zajął 11. pozycję. Dla Szkota GP Brazylii było 150. wyścigiem w karierze i ostatnim w barwach West McLaren Mercedes.

Raikkonen zatrzymywał się trzykrotnie, na 5. (6.17 sekundy), 29. (8.42 sekundy) i 55. (7.07 sekund) okrążeniu. Coulthard zjeżdżał do boksu dwukrotnie, na 14. ( 8.47 sekund) i 41. (9.97 sekund) okrążeniu. W ogólnej klasyfikacji kierowców Kimi uplasował się na 7. miejscu, a David na 10. W tabeli konstruktorów McLaren jest piąty i ma na swoim koncie 69 punktow.

KIMI RAIKKONEN

„Byłem bliski zwycięstwa, ale nie jechałem wystarczająco blisko Juana Pablo Montoyi aby przejechać linię mety jako pierwszy. W końcowej fazie wyścigu byłem zdecydowanie szybszy niż na początku, jednak moje możliwosci były zbyt małe abym mógł wyprzedzić Montoyę. Sezon 2004 był trudny dla zespołu West McLaren Mercedes. Wszyscy ciężko pracowali nad poprawą rezultatów i moje drugie miejsce na Interlagos to nagroda za wytrwałą pracę. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon i mam nadzieję, że wspólnie z Juanem Pablo Montoyą będziemy odnosić zwycięstwa już od początku sezonu.”

DAVID COULTHARD

„Chciałbym podziękować kolegom z zespołu West McLaren Mercedes za wszystkie ich wysiłki i cieżką pracę przez dziewięć lat naszej współpracy. Odchodzę z zespołu zachwując w pamięci to co najlepsze: 12 zwycięstw, 51 miejsc na podium, 412 punktów.”

RON DENNIS, szef zespolu West McLaren Mercedes
„To był dla nas trudny sezon, jednak drugie miejsce Raikkonena podczas ostatniego wyścigu pokazuje, że zespół stać na walkę o zwycięstwa. Teraz myślimy już o przyszłosci. Sezon 2005 chcemy zacząć z silnej pozycji razem z Kimim i Juanem Pablo Montoyą. David wykonał dla zespolu wielką pracę przez ostatnie 9 lat, którą wszyscy doceniamy.”

Constans PR
fot. Hoch Zwei

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments