Newsy

West McLaren Mercedes po GP Chin.

Kierowca zespołu West McLaren Mercedes, Kimi Raikkonen ukończył pierwszy wyścig o GP Chin na trzeciej pozycji, a David Coulthard finiszował na 9. miejscu. Obaj kierowcy obrali strategię trzech pit stopów. Fin zatrzymywał się na 12., 27. i 36. okrążeniu i spędził w boksie odpowiednio 7.91, 5.85, 9.26 sekundy. Szkot po raz pierwszy zatrzymał się na 11. okrążeniu, a następnie na 28. i 38. Jego postoje trwały kolejno 7.64, 6.82 i 9.08 sekundy.

Kimi Raikkonen
„Przez cały wyścig utrzymywałem niewielki dystans do zwycięzcy. Aby odebrać prowadzenie Rubensowi Barrichello musiałbym jechać szybciej w ostatniej fazie wyścigu, ale mój samochód nie miał tyle mocy. Mimo tego bolid sprawował się świetnie w czasie całego weekendu. Z niecierpliwością czekam na dwa ostatnie wyścigi tego sezonu.”

David Coulthard

„To był ekscytujący wyścig. Mój ostateczny rezultat jest dla mnie dużym rozczarowaniem. Na moim wyniku zaważyla daleka, dziewiąta pozycja startowa i wypadek na 37. okrążeniu, w wyniku którego uszkodzone zostało lewe przednie koło w moim bolidzie. Sporo czasu zajęlo mi dojechanie do pitstopu i zmiana koła, co zaważylo na końcowym rezultacie.”

Ron Dennis, szef zespołu West McLaren Mercedes
„Debiut Formuly 1 na chińskim torze Szanghaj byl ekscytujący. Rezultat wyścigu pokazuje, że rozwój MP4 – 19B idzie w dobrym kierunku.”

Constans PR
fot. Hoch Zwei

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments