Newsy

West McLaren Mercedes po GP Włoch.

Zespół West McLaren Mercedes zdobył kolejne punkty podczas ostatniego wyścigu, który odbył się na torze Monza we Włoszech. David Coulthard ukończył 15. eliminację Mistrzostw Swiata Formuły 1 na szóstej pozycji. Szkot obrał strategię jednego postoju i tylko raz zatrzymywał się w boksie na 26. okrążeniu (12.1 sekundy). Kimi Raikkonen, mimo obiecującego startu, był zmuszony ukończyć wyścig na 13. okrazeniu z powodu wycieku wody z silnika. Przed tym zdarzeniem Fin zajmował trzecią pozycję. Zespół West McLaren Mercedes zajmuje obecnie piate miejsce w ogólnej klasyfikacji konstruktorów z 52 punktami na swoim koncie.

DAVID COULTHARD

Biorąc pod uwagę okoliczności, musimy być usatysfakcjonowani zdobyciem kolejnych punktów w ogólnej klasyfikacji. Kierując się doświadczeniam z ubiegłotygodniowych testów, spodziewaliśmy się, że tor będzie wilgotny w części otoczonej drzewami. Dlatego zdecydowaliśmy się na założenie opon przejściowych, które są przystosowane do mokrych nawierzchni. Później okazało się, że tor jest na tyle suchy, że lepiej sprawdzają się opony do suchych nawierzchni. Na koniec wyścigu miałem kolizję z Pizzonią, ale udalo mi się wyjść z tego cało i do mety dojechałem jako szósty.

KIMI RAIKKONEN

Podczas tego wyścigu mieliśmy szanse na podium. Jednak po dwóch pierwszych okrążeniach zauważylem, że spada ciśnienie wody w silniku. Naprawdę bardzo żaluję, że tak sie stało. Miałem dobry start. Już na samym początku GP przesunąłem się o kilka pozycji do przodu. Nie tak chciałem zakończyć europejski sezon.

RON DENNIS
Cały nasz zespół jest rozczarowany rezultatem wyścigu o Grand Prix Włoch. Tor Monza stwarza szanse na wygraną wielu kierowcom, a Kimi był jednym z nich. Wyścig Davida był zdeterminowany wyborem opon, ale ostatecznie zdobył on szóste punktowane miejsce.