Newsy

West Race Day 2004

Rusza trzecia edycja międzynarodowego konkursu West Race Day, w którym główną nagrodą jest przejazd za kierownicą samochodu Formuły 1 i spotkanie z kierowcami zespołu West McLaren Mercedes.

West Race Day to jedyny konkurs na świecie, który umożliwia realizację marzenia milionów fanów F1 – dołączyć do grona najszybszych kierowców świata i samodzielnie poprowadzić wyścigowy bolid. Dokonali tego zwycięzcy dwóch poprzednich edycji konkursu. W 2002 na wyścigowym torze w Brnie samochód zespołu West McLaren Meercedes poprowadził Tamas Foeldi z Węgier a w ubiegłym roku za kierownicą bolidu zasiadł Andriej Czujkin z Rosji. Tego nie zapomina się do końca życia – zgodnie mówili obaj zwycięzcy konkursu.

Droga do głównej nagrody prowadzi przez trzystopniowe eliminacje. W trakcie trzech etapów konkursu, z których dwa odbywają się poza granicami Polski, kandydaci na kierowcę Formuły 1 mają okazję prowadzenia wysokiej klasy samochodów osobowych i samochodów niższych formuł wyścigowych, spotykają się z gwiazdami sportów motorowych – kierowcami rajdowymi i kierowcami Formuły 1 – mogą „na żywo” przeżyć to, co do tej pory znali tylko z telewizji. West Race Day to przede wszystkim niesamowita zabawa, rewelacyjna atmosfera i niezapomniana przygoda – mówił X,Y, z miasta X, który brał udział w zeszłorocznej edycji konkursu.

Zwycięza konkursu zasiądzie za kierownicą bolidu McLaren Mercedes:

Aby zasiąść za kierownicą samochodu rozwijającego na torze prędkość do 358 km/godz. i przyspieszającego do 200 km/godz. w 5 sekund nie trzeba być profesjonalnym kierowcą. Wystarczy znać angielski, mieć dobrą kondycję fizyczną, trochę interesować się F1 i być z natury człowiekiem opanowanym, umiejącym współpracować z innymi. Wymagana jest też odrobina kreatywności – do pierwszego etapu konkursu zakwalifikują się autorzy najciekawszych odpowiedzi na pytanie konkursowe. Do konkursu można zgłosić się wysyłając kupon i krótki test z wiedzy na temat F1 dostępne na stronie internetowej www.westraceday.com.pl (termin nadsyłania kuponów upływa 30 czerwca 2004).

Pierwszy etap konkursu obędzie się w Warszawie. Do stolicy na jeden dzień zostanie zaproszonych 50 kandydatów na kierowców Formuły 1. Eliminacje to wspaniała zabawa, której zawsze towarzyszą duże emocje. „Pięćdziesięciu wspaniałych” będzie rywalizować ze sobą na gokartach i w konkurencji teoretycznej – sprawdzianie z języka angielskiego. Znajomość tego języka będzie konieczna w kolejnych etapach konkursu. Ważnym elementem eliminacji będzie badanie lekarskie. Piętnastu najlepszych zawodników zakwalifikuje się do półfinału, który odbędzie się w Austrii na najnowszym obiekcie szkoleniowym ośrodka Test&Training w Melk k/Wiednia. Półfinaliści będą mieli niepowtarzalną okazję jeżdżenia wysokiej klasy samochodami osobowymi. Treningi na m.in. płycie poślizgowej i trolejach będą prowadzone przez profesjonalnych instruktorów oraz przez kierowców rajdowych. Po kilku konkurencjach konkursowych zostanie wyłoniony najlepszy zawodnik, który będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale konkursu w Brnie. Półfinał konkursu West Race Day to przede wszystkim niesamowita zabawa i rewelacyjna atmosfera. Jest co wspominać – mówili ubiegłoroczni półfinaliści.

Kimi Raikonen podczas wręczenia pucharu zwycięzcy edycji z 2003 roku:

Czterodniowy finał w Brnie to wielka rewia Formuły 1 z udziałem kierowców zespołu West McLaren Mercedes – Davidem Coulthardem, Kimim Raikkonenem, Alexem Wurzem i Pedro de la Rosą. Finaliści będą rywalizowali o główną nagrodę w samochodach osobowych, a także w samochodach niższych formuł wyścigowych. Dawid Fabiś, ubiegłoroczny reprezentant Polski w finale mówił – To było dla mnie niesamowite przeżycie. Spotkałem się z gwiazdami Formuły 1, jeździłem takimi samochodami, których nigdy nie miałbym okazji poprowadzić, przeżyłem fantastyczną przygodę!

Źródło: Constans PR

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments