Newsy

Większy Caddy

Na początku grudnia Volkswagen zaprezentował nowe dziecko z segmentu samochodów użytkowych – Volkswagen Caddy Maxi. Jest to przedłużona wersja dobrze znanego na naszych drogach Volkswagena Caddy. W stosunku do swego protoplasty Caddy Maxi wydłużył się o 470 mm powiększając kubaturę o 4.2 m i ładowność o 800 kg.

Zarówno wnętrze jak i karoseria nie uległy zmianą stylistycznym. Zwiększyła się długość auta do 4,87m a co za tym idzie długość przedziału bagażowego do 2,25m, co stanowi największa wartość w samochodach tego segmentu.
W środku swobodnie podróżować może 7 osób. Podróżni w takiej konfiguracji maja do dyspozycji 380 litrowy bagażnik. Jeśli jednak okaże się on zbyt mały, wówczas można zdemontować trzeci rząd siedzeń, a jeśli mimo wszystko okaże się to niewystarczające można jeszcze złożyć i zwinąć drugi rząd siedzeń zwiększając przestrzeń bagażową do 1350 litrów. Nowy Volkswagen Caddy Maxi początkowo napędzany będzie trzema silnikami.

Benzynowym 1.6 16V 102 KM znanym z mniejszego brata, oraz dwoma dieslami: 1.9 TDI o mocy 105 KM i nowym 2.0 TDI o mocy 140 KM. W późniejszych latach Caddy Maxi dostępny ma być z napędem na 4 koła oraz z silnikami z instalacją CNG. Od początku grudnia w salonach można kupić Volkswagena Caddy Maxi w wersji Life, zaś na początku roku oferta rozszerzy się o dwie nowe odmiany: Caddy Maxi Combi oraz Caddy Maxi Furgon. Caddy Maxi Life 1.6 16V to wydatek rzędu 57 000 zł. Odmiana ta charakteryzuje się 7 miejscami oraz dwojgiem rozsuwanych drzwi i lakierowanymi zderzakami w kolorze nadwozia.

Foto: Volkswagen

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments