Recenzja WRC 8

Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download
Info
Zapowiedź
Recenzja
Demotest
Filmy
Galeria
Kody
Download

Autor: Michał Pochopień
Data: 26 września 2019

Odcinki specjalne i te mniej oryginalne

Niestety „oesy”, na których przyjdzie nam jeździć prezentują bardzo nierówny poziom. Część z nich została przeniesiona wprost z poprzedniej odsłony i zdecydowanie odbiega wykonaniem od reszty. Pozostałe, wykonane od nowa, prezentują się znacznie lepiej. Ba! Jeżdżąc po niektórych przypomniały mi się czasy Richarda Burns Rally. Nareszcie nie jeździmy po autostradach. Ciasne zakręty w Monako podnoszą tętno, a wąskie drogi w Niemieckich winnicach nie pozwalają na chwilę oddechu.

Zaimplementowano również dynamiczny system pogodowy! Startując odcinek w ulewie możemy skończyć go w pełnym słońcu. Dodając do tego wyraźne zmiany nawierzchni, jazda nocą w czasie burzy pozostaje tylko dla odważnych. Pisząc to, nie przesadzam ani odrobinę. Widoczność jest ograniczona do minimum, a bez słuchania naszego pilota prawdopodobnie rajd zakończymy na pierwszym zakręcie.

Było zbyt pięknie?

Jest jedna rzecz, która doprowadzała mnie niemal do białej gorączki. System kar. Tak irracjonalnego systemu nie widziałem dawno. 9-sekundowa kara przyznawana jest często za najmniejsze wyjechanie poza trasę. Jesteśmy cofani wtedy na trasę z dość dotkliwą stratą. Byłoby to zrozumiałe, gdyby faktycznie doszło do skrócenia trasy. Najczęściej jednak tracimy czas na naszym błędzie, po czym dostajemy karę za... w zasadzie nie wiem za co! Paradoksalnie, kiedy faktycznie potrzebujemy pomocy po wypadku, gra proponuje jedynie przytrzymanie przycisku w celu powrotu na trasę. Było to na tyle irytujące, że wielokrotnie psuło mi zabawę i zniechęcało do pokonywanie kolejnych kilometrów. Dla porównania, kiedy przebijemy oponę, jej wymiana trwa zaledwie 15 sekund!

Hyundai, Citroen, czy może Toyota?

Nie zdziwi nikogo, że w grze dostępną mamy pełną licencję WRC. Twórcy oddali do dyspozycji graczy tegoroczne samochody klasy WRC, WRC 2 oraz Junior WRC. Na deser otrzymujemy kilka samochodów bonusowych: Lancie Fulvie i Stratos, a także VW Polo R oraz Proton Iriz R5.

Auta testować możemy na odcinkach specjalnych wszystkich 14 rajdów z kalendarza WRC. Każdy z nich dysponuje czterema „oesami”, a także ich odwróconymi wariantami. Wśród odcinków znajdują się także superspecjalne oraz wytrzymałościowe trasy. Pierwsze oferują krótkie przejazdy na zamkniętych obiektach czy w centrach miast. Wytrzymałościowe trasy to natomiast odcinki o długościach kilkunastu, a nawet ponad 20 kilometrów.

Rywalizacja z najlepszymi

Powrócił świetny tryb z WRC 7, w którym możemy zmierzyć się z najlepszymi w sieciowych wyzwaniach. Te zmieniają się cyklicznie. Dla jeszcze bardziej wymagających studio przygotowało specjalne wyzwanie, które stanowi kwalifikacje do oficjalnych esportowych zawodów WRC!

Wreszcie godna konkurencja?

Prawdopodobnie wreszcie możemy serię WRC porównywać do konkurencji. Myślę, że możemy godnie stawiać ją w szeregu z serią DiRT Rally. Cieszy solidny fundament, który można rozwijać, a studio Codemasters nie wiedzie już prymu. Są jednak aspekty rozgrywki, nad którym studio Kylotonn musi solidnie pracować. Jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach...

To jak? To są w końcu RAJDOWE Mistrzostwa Świata, czy WYŚCIGOWE Mistrzostwa Świata?

Plusy

+ model jazdy
+ rozbudowany tryb kariery
+ licencja WRC
+ krok w stronę realizmu oraz prawdziwego simracingu
+ nowe odcinki specjalne

Minusy

- oprawa graficzna jak sprzed kilku lat
- SYSTEM KAR!
- „skopiowane” odcinki specjalne z poprzedniczki

Poprzednia strona << 1  2  
Ocena gry:
70 km/h

Ocena recenzji

 6.2 - 14 głosy
     Jak oceniasz ten artykuł?

Komentarze 10 ostatnich

bullet Bossu
27 wrz 19 - 19:48
Gość
Oprawa graficzna jak sprzed kilku lat ? Wy graliście na czym bo na xbox one X graficznie wygląda rewelacyjnie .

bullet Anonymous
28 wrz 19 - 10:17
Gość
Pisal ze gral w najwyzszych detalach, wiec pewnie na PC.

bullet michal_p
28 wrz 19 - 23:10
Komentarze: 4
Tak jest, grę ogrywałem na PC.

bullet Rafer
10 paź 19 - 21:13
Komentarze: 457
Hmm, w sumie na screenshotach i gameplayach nie wygląda jakoś powalająco.

Zamieść komentarz

Imię:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

F1 2020
10 lipca 2020
DRIFT21
2020
Więcej premier

Partnerzy

SimRace.pl IRG-World AutoTesty NFSPolska.pl - Need for Speed Polska

Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie