Motorsport Newsy

WRC. Ogier o włos przed Evansem!

Sebastian Ogier pechowo rozpoczął ostatni dzień rajdu. W czasie dojazdu do odcinka specjalnego uczestniczył w wypadku drogowym. Rozpoczął niedzielne zmagania z uszkodzonym samochodem i spadł z fotelu lidera. Na ostatnim odcinku rajdu postawił wszystko na jedną kartę… i zwyciężył z przewagą 0,6 sekundy! Tym samym, 7-krotny Mistrz Świata umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Podium w Chorwacji uzupełnił Neuville. Belg początkowo prowadził w rajdzie, lecz w czasie sobotniej części rywalizacji popełnił błąd przy wyborze mieszanki opon. Kosztowało go to potencjalne zwycięstwo.

Po trzech rundach, na drugiej pozycji w klasyfikacji, znajduje się Neuville. Tuż za nim, ze stratą jedynie 2 punktów, jest Evans. Ponownie zatem zapowiada się interesująca walka kierowców w czołówce, a także pojedynek Toyoty i Hyundaia.

Źródło: wrc.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments