Motorsport Newsy

WRC. Ogier wygrywa ostatni rajd sezonu i zostaje mistrzem po raz ósmy!

Do ostatniego rajdu trwała walka o tegoroczny tytuł. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Ogier, goniony był przez partnera zespołowego – Elfyna Evansa. Areną ostatnich zmagań był Rajd Monza, rozgrywający się w pobliżu, a także na samej Świątyni Prędkości we Włoszech. Dla Ogiera był to ostatni pełny sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Francuz weźmie udział tylko w wybranych rundach w przyszłym sezonie.

Już piątkowe zmagania pokazały zaciętą walkę dwóch pretendentów do tytułu. Co prawda, Ogier był w dość komfortowej sytuacji, prowadząc 17 punktami nad Evansem, lecz o błąd wykluczający zawodnika z rajdu niezwykle łatwo. Po pierwszym dniu prowadził Evans z przewagą zaledwie 1,4 sekundy.

Kolejny dzień zmagań zaognił rywalizację jeszcze bardziej. Przed finałowymi, niedzielnymi odcinkami różnica pomiędzy pierwszą i drugą lokatą wynosiła zaledwie 0,5 sekundy – tym razem na korzyść Ogiera. Finałowe odcinki rajdu pozwoliły powiększyć przewagę Francuzowi, który finalnie wygrał rajd i zdobył ósmą koronę mistrzowską w karierze! W klasyfikacji konstruktorów Toyota zgarnęła mistrzostwo.

Sezon 2021 w WRC był ostatnim, w którym zespoły korzystały z takich konstrukcji. Na kolejny sezon zaprezentowano już hybrydowe konstrukcje. Pierwszy rajd odbędzie się pod koniec stycznia, tradycyjnie w Monte Carlo.

1Sebastian Ogier2:39:08.6
2Elfyn Evans+7.3
3Dani Sordo+21.3
4Thierry Neuville+32.0
5Oliver Solberg+1:32.0
6Teemu Suninen+2.22.6
7Takamoto Katsuta+2:34.5
8Gus Greensmith+2:50.2

Foto: wrc.com

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments