Newsy

WRC. Thierry Neuville wygrał Rajd Szwecji i został liderem klasyfikacji generalnej

Belg Thierry Neuville, prowadzący Hyundai’a i20 WRC wygrał 66. Rajd Szwecji. Tym samym został liderem klasyfikacji generalnej, spychając Ogiera na drugą pozycję.

To był bardzo dobry rajd dla zespołu Hyundai’a. Ekipa po niezbyt udanym Rajdzie Monte Carlo, tym razem zdobyła dwa miejsca na podium. Na pierwszej pozycji uplasował się Thierry Neuville, a na trzeciej Andreas Mikkelsen. Dzięki dwóm wysokim lokatom Hyundai wskoczył również na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zespołów.

Na drugim miejscu podium pojawił się natomiast Craig Breen prowadzący Citroena C3 WRC. Irlandczyk wygrał w sumie trzy odcinki specjalne i długo naciskał na lidera. Ostatecznie jednak ukończył rajd z prawie 20-sekundową stratą.

Rajd Szwecji nie był szczęśliwy dla czołówki z Monte Carlo. Po problemach w trasie Ott Tänak zajął dopiero 9. miejsca, a lider pierwszej rundy Sébastien Ogier 10.

Rajd Szwecji to 2. z 13. rund rajdowych mistrzostw świata. Rajd odbywa się zwykle w lutym na zaśnieżonych drogach. Trasa wiedzie przez lasy i ma około 1600 km podzielonych na odcinki specjalne i łączące je odcinki dojazdowe. Kolejna runda, 15. Rajd Meksyku rozpocznie się już 8 marca.