WTCR | Guerrieri, Tarquini oraz Björk zwycięzcami w Maroko.

Autor:
Data: 07 kwietnia 2019 - 20:52

Rozpoczął się sezon w WTCR. W tym roku w stawce, oprócz "starych wyjadaczy", znajdziemy również duże nazwiska ze świata motorsportu: Kristoffersson, Priaulx, czy Farfus. Zeszłoroczna, wyrównana walka wróży równie emocjonującą rywalizację w sezonie 2019. Przypomnijmy, mistrzem sezonu 2018 został Tarquini w wieku 56 lat!
--

Kwalifikacje padły łupem Guerrieri'ego. Kierowca Hondy świetnie radził sobie na fotelu lidera, pomimo presji ze strony Björka. Kierowca Hondy prowadził od startu do mety, wygrywając pierwszy wyścig w Maroko! Za ich plecami toczyła się walka o podium. Priaulx świetnie wystartował i wskoczył na "pudło", lecz ostatecznie ukończył na 6. lokacie.

Drugi wyścig weekendu rozpoczęli z pierwszego rzędu, kolejno Catsburg oraz Tarquini. Charakterystyka toru oraz samochodów niestety nie ułatwiała wyprzedzania. Czołowa trójka uciekła od reszty stawki, a za nią podążała "procesja" czekająca na potknięcia przeciwników. Wspomniany błąd przyszedł stosunkowo szybko... lider wyścigu odpadł z rywalizacji! Tym samym Tarquini otrzymał prezent od losu i wygrał swój pierwszy wyścig nowego sezonu.

Trzeci wyścig rozpoczął wypadek z udziałem Ehrlacher oraz Monteiro. Po neutralizacji niezmiennie prowadził Muller przed Björkiem. Niestety, Francuz pożegnał się z wygraną po awarii. Tym samym zwycięzcą został Szwed. Tuż przed metą, z wyścigu odpadł również Vernay. Kierowców pokonały problemy z przegrzewającymi się hamulcami oraz szybką degradacją opon.

Po pierwszych wyścigach sezonu, klasyfikacja generalne prezentuje się następująco:
1. Thed Björk - 61 pkt.
2. Esteban Guerrieri - 56 pkt.
3. Gabriele Tarquini - 49 pkt.
4. Nestor Girolami - 34 pkt.
5. Frederic Vervisch - 32 pkt.

Foto:
fiawtcr.com

Zamieść komentarz

Ksywa:
 
Komentarz:
Wynik:

Najbliższe premiery

FIA European Truck Racing Championship
lipiec 2019
WRC 8
wrzesień 2019
GRID
11 października 2019
Więcej premier

Speed Lista

Ankieta

Na jakiej platformie głównie grasz?Partnerzy


Speed Zone używa cookie i innych technologii. Korzystając z wortalu wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdziesz w Regulaminie