Newsy

WTCR. Polski zespół w 2021?

FIA WTCR, czyli Światowe Mistrzostwa Samochodów Turystycznych (dawniej WTCC), to prestiżowa seria wyścigowa dla samochodów produkcyjnych, o silnikach do 2 litrów pojemności. W naszym kraju raczej mniej znana, lecz może się to wkrótce zmienić. Do stawki bowiem, może dołączyć polski zespół za sprawą Bartłomieja Mireckiego.

Zawodnik ma na swoim koncie, chociażby tytuł Mistrza Polski Kia Lotos Race, czy starty w Formule Renault 2.0, będącej jednym z przedsionków Formuły 1. Polski kierowca wyścigowy zamierza wprowadzić polski zespół, wraz z polskimi kierowcami do WTCR w nadchodzącym sezonie. Póki co, BM Racing Team jest na etapie dopinania budżetu. Sam Mirecki w wywiadzie przyznał, że: „[…] szanse na start wynoszą 90%”.

Jeżeli jednak zobaczymy polskie barwy na starcie, przed zawodnikami duże wyzwanie. W serii WTCR startuje dużo zespołów z ogromnym wsparciem finansowym od producentów, w tym Hyundai, Honda, czy Volvo. Mimo to, dobrze jest zobaczyć takie inicjatywy i rozwój motorsportu w Polsce.

Źródło: youtu.be/cxJ6gvcOxlA

4 2 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Michał Pochopień
Fan motorsportu zarówno prawdziwego, jak i wirtualnego, śledzący prawdopodobnie wszystkie możliwe serie wyścigowe na świecie - w tym, jako jedna z 3 osób w Polsce oglądam NASCAR ;)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments