Newsy

Wystartowały zapisy do kolejnego sezonu ACLeague

Dzisiaj o 18:00 wystartowały zapisy do kolejnego sezonu ACLeague. Jest to wirtualna liga wyścigowa, zapoczątkowana przez użytkowników serwisu Wykop.pl i organizowana z wykorzystaniem symulatora na komputery osobiste Assetto Corsa studia Kunos Simulazioni.

W ACLeague startują najlepsi simracerzy z całej Polski. Ma ona za sobą już 12 sezonów. W najbliższej serii kierowcy zasiądą za kierownicami Porsche Cayman GT4 Clubsport z pakietu DLC Porsche Pack 1.

Czas trwania wyścigów wynosi 2x30min, gdzie top 10 będzie odwrócone w R2. Lista startowa jest ustalana na podstawie czasów prekwalifikacji. Zawody odbywają się co 2 tygodnie w czwartki i każde z nich będą komentowane przez komentatorów. W sumie będzie miało miejsce 6 rund z czego 5 punktowanych na najlepszych torach. Kierowcy po raz pierwszy będą ścigać się 21 lutego na torze Poznań w rundzie R0.

Osoby chętne do udziału mogą dobierać się w trzyosobowe zespoły z własnymi malowaniami samochodów. Po zakończeniu sezonu odbędzie się zlot podsumowujący, gdzie zwycięzcy otrzymają nagrody. Aby wystartować w lidze należy zapłacić wpisowe w wysokości 5zł. Zapisy trwają do zakończenia sezonu.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie ligi www.acleague.com.pl

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments