Newsy

Xpand Rally Xtreme – co oznacza Xtreme?

„What is Xtreme”, to pierwszy z serii filmów grywalnościowych pokazujących nowe Xtremanle elementy gry. Jego tematem jest nowa geometria odcinków rajdowych.

„W XRX, całkowicie przedefiniowaliśmy pojęcie szutrów, błota i piasków” – powiedział Adrian Ciszewski – kierownik projektu po stronie Techlandu. „Koleiny, dziury, rowy, hopy czy kamienie występujące na drogach podnoszą wrażenie ekstremalnego przejazdu odcinka specjalnego. Wszystkie te elementy nie są bynajmniej ozdobą. Auto w XRX dokładnie śledzi nierówności terenu pracując zawieszeniem. Szybki przejazd nawet przez drobne koleiny może spowodować chwilową utratę kontaktu kół z nawierzchnią, a nawet całkowita utratę kontroli nad autem. Samochód może również wpaść w głęboką koleinę na szybkim zakręcie. Jeśli w sposób kontrolowany poddamy się narzuconej trajektorii, może nam to pomóc w pokonaniu zakrętu. Jeśli natomiast nieumiejętnie będziemy starali się opuścić koleinę (bo na przykład nie będzie to najszybsza trajektoria pokonania tego zakrętu), skończymy przejazd poza trasą. To oczywiście tylko niektóre z charakterystyk przejazdu po nierównym terenie”.

Nowy Xpand Rally trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona.
Filmik można pobrać stąd.
Informacja prasowa – Techland

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments