Zapowiedzi

Zapowiedź Bus Driver

Żywot kierowcy autobusu z całą pewnością do lekkich nie należy. Wielogodzinna tułaczka po zakorkowanych ulicach to dla niego chleb powszedni. Pewnie właśnie dlatego niewielu jest ludzi, którzy po nocach śnią o karierze w tym mało prestiżowym fachu. Dla tych nielicznych praskie SCS Software przygotowało nie lada gratkę – już tej wiosny autorzy niszowej, aczkolwiek popularnej serii 18 Wheels of Steel uraczą graczy bardzo nietypowym produktem, o wszystko mówiącym tytule: Bus Driver.

Gra ta pozwoli nam zasiąść za kierownicą autobusu, niekoniecznie miejskiego. Będziemy jeździć po ulicach fikcyjnego miasteczka, mając na uwadze nie tylko przepisy ruchu drogowego, ale także wyznaczony cel trasy oraz przeznaczony nań czas. Developer zapowiada, iż gra nie będzie jedynie prostą zabawą samochodzikami w kształcie autobusu – będzie to prawdziwa symulacja tych potężnych maszyn. Ile w tym prawdy, a ile przechwałek bez pokrycia?

Cała gra będzie zestawem różnorodnych misji – a to zawieźć dzieci do szkoły zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, a to pod eskortą policji bezpiecznie przewieźć więźniów do aresztu. Główną jednak atrakcją będzie możliwość wcielenia się w kierowcę miejskiego autobusu, obsługującego jedną z linii w naszej metropolii. W tym trybie czekają na nas dziesiątki przystanków, spieszący się zawsze dokądś pasażerowie, a także liczni towarzysze dróg, nieraz kpiący sobie z zasad ruchu drogowego. Zadanie więc nie będzie łatwe, zwłaszcza że chcący odnieść sukces za kółkiem muszą brać poprawkę także na wyznaczoną trasę, oraz nieubłaganie uciekający czas. A przecież na szaleństwa nie można sobie pozwolić – nasi klienci to nie worki z ziemniakami…

Pora powiedzieć słów kilka na temat głównych bohaterów opisywanego tytułu – autobusów. Autorzy oddadzą do naszej dyspozycji kilkanaście zróżnicowanych – nie tylko pod względem wizualnym – maszyn, począwszy na typowych autobusach miejskich, poprzez gimbusa i ekskluzywny autokar turystyczny, a na okratowanym busie więziennym kończąc. Warto zaznaczyć, iż każdy z wozów będzie wymagał nieco innego prowadzenia – inaczej bowiem

zachowuje się stosunkowo niewielkich gabarytów autobus szkolny, a inaczej znany z brytyjskich ulic potężny „double decker”. Jednak model jazdy nie będzie zależał jedynie od naszego busa, ale również od warunków panujących na drodze. Nie od dziś bowiem wiadomo, że oblodzona jezdnia to największy wróg wszystkich drogowców.

Za stronę wizualną Bus Drivera odpowiada ten sam silnik, na którym przygotowano ostatnią odsłonę serii 18 Wheels of Steel – Haulin. Nie możemy więc spodziewać się graficznych fajerwerków, ale solidnej, może nieco surowej oprawy. Autorzy jednak zarzekają się, że same autobusy zostaną przygotowane z należytą dbałością o każdy, nawet pozornie mało ważny detal. Także miasto, na którego drogach przyjdzie nam stawiać pierwsze kroki w naszej karierze kierowcy, ma do złudzenia przypominać tętniącą życiem metropolię. Trzeba więc będzie uważnie trzymać się wyznaczonej trasy, gdyż w innym razie możemy zabłądzić i nie daj Boże być posądzonym o porwanie autobusu.
Ponadto w grze ma być zaimplementowany system zmiany pory dnia i aury pogodowej, znany z wcześniej wspomnianego cyklu 18WoS. Dzięki temu zabawa będzie bardziej urozmaicona, a zmagania z naszą kupą żelastwa bliższe rzeczywistości. Trudno wszak o ciekawsze doznania, niż nocne podróże obserwowane zza oblepionej śniegiem szyby.

Bus Driver zapowiada się nad wyraz ciekawie. Jeśli bowiem bardzo dobry pomysł nie zostanie zniweczony przez złe wykonanie – a o to, zważywszy na autora projektu, możemy być spokojni – gra ta powinna z łatwością zyskać aprobatę graczy i doczekać się (podobnie jak 18WoS, flagowa seria programistów z SCS Software) niejednej kontynuacji. I trzeba się cieszyć, iż znalazł się dla tejże produkcji dystrybutor, który wyda ją w naszej pięknej nadwiślańskiej krainie. Zresztą trudno dziwić się firmie TopWare, że upatruje w BD szansę na spory zysk – szperając po forach poświęconych zarówno grom, jak i autobusom można z łatwością wywnioskować, iż zainteresowanie grą już teraz jest bardzo duże.

Producent: SCS Software
Gatunek: Symulator

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments