Zapowiedzi

Zapowiedź Driv3r

Budzi Cię rano dzwoniący telefon. Podnosisz słuchawkę i przykładasz ją do ucha. Zaczyna się z niej wydobywać głos osoby, którą skądś znasz. Po głębszym zastanowieniu i wysłuchaniu rozmowy jesteś pewien, że po drugiej stronie linii telefonicznej znajduje się komendant policji. Powierza on Ci nową misję, w której ponownie jako agent Tanner będziesz zwalczał mafię. Jeszcze raz jak to miało miejsce w Driverze 1 i 2 zagłębimy się w podziemny światek przestępczy. Tym razem odwiedzimy 3 miasta tropiąc gang złodziei samochodów. Owa mafia dostała zlecenie kradzieży 40 wozów wysokiej klasy. My mamy za zadanie dowiedzieć się, kto stoi za tym zamówieniem i jak najszybciej go zapuszkować. Fabuła gry będzie znaczniej rozbudowana niż w 1 i 2. Ma ona być po prostu porządnym filmem sensacyjnym z dużą dawką pościgów samochodowych. My jako Tanner będziemy po prostu powoli, małymi kroczkami poznawać nowe szczegóły śledztwa. Gonić złoczyńców wozami i na piechotę. Ale nie będziemy sami tropić przestępców. Będzie nam towarzyszył policyjny partner Jones. Wiadomo już, że na swej drodze spotkamy Calitę, Baccusa, Jericha – członków gangu złodziei aut.

Nie powinno to Was zdziwić, że w 3 także będziemy wysiadać z aut i chodzić po miastach. Po nieudanej próbie stworzenia tej funkcji w poprzedniej części producenci Driv3ra poprawili się na plus. Teraz na screenach wygląda to o niebo lepiej – niczym w Vice City. ATARI, dystrybutor gry także o tym zapewnia. Wreszcie koniec z zepsutym samochodem, który za sobą niósł Game Over. Teraz wystarczy wysiąść z niego, ostrzelać z karabinu gliniarzy i przesiąść się do innego wozu, wcześniej skradzionego. Jak już wspomniałem o broniach, to je teraz gruntownie opiszę. Do dyspozycji będziemy mieli 8 typów gnatów. Pistolet, karabiny mp5 i chyba m4, granatnik oraz może bazukę. Każdemu trafieniu w cel będą towarzyszyć ładne wybuchy i efekty świetlne. Podobno w grze ma być umieszczona funkcja unlimitted ammo (czyli nieskończona amunicja). Powinno też nie zabraknąć strzelania z samochodów, które moim zdaniem musi być dopracowana jak w Mafii.

Grafika gry będzie bardziej przypominała to, co widzimy na co dzień, niż komiksy.(Patrz GTA3 i Vice City).

Główna atrakcja, jaka przyciąga fanów Drivera są pościgi. A każda porządna ściagałka musi mieć grono szybkich i fajnych wozów. Będziemy mieli dostęp do 40 aut. W tym samochodów sportowych, sedanów, ciężarówek, motorów. Każdy z tych pojazdów będzie posiadał specyficzne parametry. Rożna przyczepność, moc silnika, stan pojazdu i jego zawieszenie będzie miał niemały wpływ na jazdę. Modele tych aut są świetne. Umożliwia to podkręcony engine Stuntman zastosowany w Dirv3rze.

Jak już wspomniałem będziemy przedzierać się przez ruch uliczny 3 miast: Miami, Nicei i Istambułu. Każda z lokacji będzie wymagała innego stylu jazdy. Miami moim zdaniem najłatwiejsze w Driverze charakteryzuje się prostymi bez wzniesień ulicami. Tym bardziej trudność będzie zaniżona, iż jesteśmy przyzwyczajeni do takich tras. Nicea za to wzniesie do gry pagórki, strome podjazdy. Jak to we Francji same górki. Poziom adrenaliny podskoczy nam do góry, śmigając przez wąski uliczki tureckich zabudowań. Będzie tak wąsko, że czasami przejedziemy bezpiecznie tylko jednośladem. Na ulice będą rzucały cień setki budowli (modeli jest 100 000). Po ulicach będą poruszały się pojazdy różne dla każdej z miejscowości.

Fizyka gry jest fenomenalna. Samochody zachowują się na drodze jak w rzeczywistości. Małe zderzenie może spowodować ściąganie na bok lub kompletne zepsucie wozu. Driv3r jako pierwsza gra komputerowa wniesie możliwość całkowitego rozbicia samochodu. Będzie to coś w stylu Burnouta 2, gry na PS2, w której mogliśmy doszczętnie zniszczyć pojazd. Jednak Driv3r wypełni luki hitu PS2 i pokaże wypadki niczym na Real TV. Nasze auto będzie wyglądało jak puszka konserwowa po niemiłej utarczce z drzewem i po kilku przewrotkach, my natomiast skończymy w plastykowym worku.

W grze nie zabraknie kreatora filmów. Dzięki niemu nakręcimy cudownie filmy ilustrujące nasze pościgi i kolizje.

Głos bohaterów podkładać będą znane gwiazdy Hollywood: Michael Madsen, Ving Rhames, Mickey Rourke i Michelle Rodriguez. Aktorzy grający m.in. w Kill Bill, Pulp Fiction, Resident Evil. Miejmy nadzieję, że ich głosy dobitnie odtworzą charakter tej gry.

Premiera Driv3ra przewidywana jest na czerwiec 2005 roku.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments