Newsy

Zapowiedź GP Kanady IRG Formula 2019

GP Kanady to siódmy wyścig sezonu – dla wielu liczba 7 jest szczęśliwą i z nadziejami na szczęśliwy wyścig kierowcy IRG Formula 2019 rozpoczynają treningi. Ten uliczny tor dla nas, w większości kibiców naszego pierwszego i zarazem drugiego kierowcy Polaka w „prawdziwej” F1 jest symbolem.

To na tym torze Robert Kubica uległ wypadkowi – kiedy jego bolid koziołkował niejednemu serce zamarło. Na szczęście okazało się, że Kubica nie doznał większych obrażeń. To na tym torze rok później Robert wygrał GP Kanady – było to jego dotychczas jedyne zwycięstwo. Z takim pozytywnym nastawieniem kierowcy IRG mamy nadzieję też podejdą do wyścigu. Uliczny tor w Montrealu to świetne miejsce do ścigania, potrzebne jest dobrze zbalansowane auto, ale jak się już znajdzie ten „złoty środek” jazda sprawia ogromną frajdę, nie przeszkadzają nierówności i wysokie tarki. Po krętym pierwszym sektorze, auto musi szybko pokonać zakręty nr 9-10 – tu trzeba uważać na tarki w szykanie i na ścianę po zewnętrznej. W nawrocie „Pits Hairpin” przydaje się przyczepność tylnej osi a potem już długa prosta w trzecim sektorze zakończona szykaną, gdzie tuż za nią czai się pułapka – sławna „ściana mistrzów”.

Po ostatnim GP w Monaco wyścig IRG Formula 2019 ukończyło 50% kierowców, którzy stanęli na starcie do tego morderczego maratonu. No ale nie jest to niestety nowość, Monaco zawsze zbiera „krwawe żniwa”. Dla lidera serii Sebastiana Kosmali już od początku zaczęły się problemy. Szymon Piwinski zdobył Pole Position i zgłosił aspirację do walki o trofeum Księstwa. Zawirowania w czołówce widzieliśmy już od początku, wspominany Sebastian musi zjechać po części do mechaników, pogubił je szybko po starcie, spadek najpierw na p9 potem znów kłopoty i p13, by na 16-tym okrążeniu wycofać się z wyścigu. Początkowo wydawało się że skorzystają na tym przede wszystkim kierowcy zespołu Infinity Daniel Stepkowski jechał tuż za Szymonem Piwinskim. Ale i Daniel na 8-tym okrążeniu zaczął tracić, najpierw spadek na p5 i wizyta w boksach, by zakończyć też na 16-tym kółku. Roszady pozycji miały miejsce przede wszystkim po wizytach u mechaników i Adrian Kot wykorzystał, ile mógł taktykę. Na okrążeniu nr 37 objął prowadzenie i doprowadził swój bolid w całości do finiszu na 78 kółku. Szymon musiał zadowolić się drugim stopniem podium, po cichu do celu, to motto kolejnego kierowcy, Paweł Mrówka zameldował się na mecie zajmując trzecią pozycję.

Tak w skrócie wyglądała rywalizacja podczas poprzedniej rundy, kto nie widział może zawsze na kanale MotoGamesTV nadrobić zaległości. Jak zwykle zapraszamy na transmisję na żywo z klimatyzowanego IRG Studio w niedzielny wieczór.

Przypominamy, że wyścig rozpoczynamy z poślizgiem, bo oglądamy najpierw zmagania z realnej F1, a po tym supporcie, zapraszamy na jeszcze większe emocje na naszej transmisji live.

Poza Speed Zone patronami medialnymi wyścigu są:
MotoHighPL
MotoGamesTV

GP w liczbach / Race stats

Tor: Circuit Gilles Villeneuve
Długość pętli: 4361 m
Dystans wyścigu: FL + 60 okrążeń (IRG-world)
Liczba zakrętów: 14 (6 w lewo, 8 w prawo)
Liczba dohamowań: 6 (2 mocne)
Liczba prostych: 2
Liczba stref DRS: 2 (IRG-world)
Mieszanki dedykowane: miękka / średnia / twarda
Zużycie opon: niskie
Zużycie silnika: wysokie
Zużycie hamulców: wysokie
Przewidywana liczba pit-stopów: 1 / 2
Siła docisku: średnia / niska

Plan weekendu / Race Weekend

Sunday – UTC+1 time of the schedule (22:00 in Warsaw)
21:00 Practice session
22:00 Qualify 1 (15 minutes)
22:15 Qualify 2 (10 minutes)
22:30 Warmup (5 minutes)
22:35 Official race (56 Laps) + FL
24:00 Weekend finish
Pre race limit: 50 laps on server

Server name

IRG_Formula#1 (open 24/7)
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join: http://irg-world.com/for-new-ones

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments