Newsy

Zapowiedź GP Monaco IRG Formula 2019

W dniu, kiedy piszemy tą zapowiedź ze Świata F-1 nadeszła smutna wiadomość. Zmarł Nikki Lauda. Legenda tego sportu, kierowca, który nawet pomimo poparzeń podczas koszmarnego wypadku na torze Nurburgring w 1976 roku, potrafił wrócić po krótkim czasie, aby walczyć o kolejny tytuł mistrzowski. Nie zdobył go ostatecznie w tamtym roku, ale to już inna historia.

Oddajemy Cześć jego niezwykłemu talentowi podczas jazdy, ale też jego wiedzy technicznej. Legendy F-1 odchodzą, szanujmy więc historię tego sportu, wybitnych i ciekawych ludzi, ale pamiętajmy też o torach. W niedzielny wieczór na swojej drodze właśnie na takim legendarnym torze będziemy mogli sprawdzić własne słabostki. Najbardziej wymagający tor, pod względem koncentracji mówi się, że nawet na sekundę nie można jej tutaj stracić. Bandy i krawężniki wraz z nierównościami nawierzchni czyhają na najmniejszy błąd kierowcy. Arcyważne są tu kwalifikacje, bo bardzo trudno kogoś na tym krętym i wąskim torze wyprzedzić. Ale gdyby tylko kwalifikacje miały decydować o pozycjach na mecie to sprawa trwałaby góra dwa kwadranse i jak to się mówi „po zawodach”.

Dla jednych to najgorszy tor w sezonie dla innych kwintesencja tego co tygryski w F1 lubią najbardziej 😉 Nikomu nie będziemy wpierać, że jest to najlepszy tor w sezonie, ani też nie będziemy zżymać się na te „chore bandy”. Fakty są następujące, po kwalifikacjach i rozgrzewce mamy do przejechania 78 okrążeń, najwięcej w całym kalendarzu. Biorąc pod uwagę czasy na treningach zapowiada się ponad półtorej godziny walki z rywalami, ale przede wszystkim z własnymi słabostkami.

Każdemu życzymy widoku szachownicy na mecie, ale już nie raz w historii naszych rozgrywek wielu kierowców odpadało mówiąc krótko „trup ścielił się tu gęsto”. Kibiców serdecznie zapraszamy na relację z tego wydarzenia. Na kanale MotoGamesTV poprowadzą ją Wasi ulubieni komentatorzy, Makatak, Dominik i Bezu.

Plan weekendu / Race Weekend:

Sunday – UTC+1 time of the schedule (21:00 in Warsaw)
20:30 Practice session
21:00 Qualify 1 (15 minutes)
21:15 Qualify 2 (10 minutes)
21:30 Warmup (5 minutes)
21:35 Official race (78 Laps) + FL
23:00 Weekend finish
Pre race limit: 50 laps on server

Podsumowanie V rundy w Hiszpanii

Ostatnie zawody w serii IRG Formula 2019 rozgrywaliśmy na torze, który niestety może w przyszłości wypaść z kalendarza. Circuit de Barcelona-Catalunya przyniósł nam sporo walki, kierowcy walczyli do ostatnich okrążeń. Zwycięstwo padło tam zdobyczą Adriana Kota, ale miał on fart w niefarcie Sebastiana Kosmali.

Ten ostatni już po wyścigu udzielał krótkiego wywiadu i dowiedzieliśmy się z niego, że awaria jego kierownicy zmusiła go do zjechania na pobocze toru i wykonanie szybkich napraw. Pozbawiło to Sebastiana kolejnego zwycięstwa, Daniel Stepkowski i Szymon Piwiński skorzystali też na tej przygodzie wskakując odpowiednio na pudło. Co prawda Sebastian pod koniec wyścigu próbował jeszcze atakować Szymona, ale jego próby oceniono jako zbyt agresywne i po wyścigu Sebastian musiał oddać pozycję Szymonowi.

Sporo walki bezpośrednio na torze, taktyczne podchody kierowców. To wszystko mieliśmy w ostatnim wyścigu. Kto jeszcze nie miał okazji oglądać tych zawodów zapraszamy na najlepszy tematyczny kanał MotoGamesTV.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments