Newsy

Zapowiedź GP Wielkiej Brytanii IRG Formula 2019

Już dziś wieczorem kolejny wyścig simracingowej serii IRG Formula 2019. Kierowcy zmierzą się na torze Silverstone.

Jeden z najstarszych torów wyścigowych świata, na którym rozgrywano zawody motosportowe. Zbudowany w 1947 r. obiekt po wielu modernizacjach w obecnym kształcie liczy sobie 5891 m długości i składa się z 18 zakrętów. Jeżdżąc po Silverstone każdy kierowca znajdzie coś dla siebie: są tutaj wolne zakręty – T4 „The Loop” oraz kombinacja T6 – T7 „Luffield” gdzie liczy się dobra trakcja; są szybkie łuki – T1 „Abbey”, T9 „Copse” gdzie liczy się dobry balans aerodynamiczny a jadąc za przeciwnikiem w tunelu aerodynamicznym łatwo o wyjazd poza nitkę toru; wreszcie mamy sławną kombinację zakrętów: „Maggots” – „Becetts” – „Chapel”, która jest kwintesencją poszukiwań dobrego stabilnego setupu auta; kierowcy ze słabszym dociskiem swoich szans mogą upatrywać na długich prostych „Wellington Straight” oraz „Hangar Straight” w strefach DRS. Praktycznie każda część toru stwarza okazję do emocjonujących pojedynków – można tutaj przytoczyć wiele niezapomnianych rywalizacji kierowców, zarówno z dawnych czasów jak i z lat współczesnych.

Kluczowy zakręt na torze – T7 „ Luffield – podwójny prawy zakręt gdzie liczy się dobra trakcja na wyjściu, po którym zawodnicy przez ponad 20 s. jadą z gazem w podłodze.

Spora liczba szybkich łuków i nowa nawierzchnia mocno oddziałuje na opony – odpowiedni dobór mieszanek i zastosowana strategia z pewnością będą miały wymierny wpływ na końcowy sukces. Do tego wszystkiego dorzucić należy jeszcze nie do końca przewidywalną angielską pogodę, która w każdej chwili może pokrzyżować szyki niejednego zawodnika. Wszystko to sprawia, że zarówno kierowcy jak i kibice z chęcią co roku przyjeżdżają na Silverstone.

Kto znajdzie odpowiednią recepturę na ten wyjątkowy tor i komu dopisze nutka szczęścia, ten w niedzielny wieczór będzie mógł świętować dobry rezultat.

Zbliżamy się do połowy sezonu i czas zacząć liczyć punkty, a w klasyfikacji indywidualnej jak i generalnej przodują kierowcy PRT F1, czyli liderujący Sebastian Kosmala (P1 – 231 pkt.) oraz Paweł Mrówka (P4 – 152 pkt.) Po emocjonującym i zaciętym pojedynku z S. Kosmalą, Adrian Kot awansował na pozycję wicelidera z dorobkiem 188 pkt. i dał jasny sygnał, że nie zamierza składać broni do samego końca sezonu. (Powtórkę rywalizacji można zobaczyć poniżej)

Dobry wynik na Red Bull Ringu zaliczyli również zawodnicy Friendly F1 Team, którzy toczą wyrównany pojedynek o trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej z F1 Phenomena A. Kota oraz słodziakami ze Sweet Force, którzy na „domową rundę” na Silverstone mają przywieźć nowe poprawki do swoich aut.

Zapowiada nam się zatem kolejny ciekawy wyścig, zawodników zachęcamy do wzmożonych treningów na naszych serwerach. Jak zawsze wszystkim uczestnikom zawodów życzymy udanych startów i dojechania cało do mety. Niech silniki zaryczą a opony starczą na jak najdłużej.

Kibiców jak zwykle zapraszamy o godz. 21:00 na emocjonującą relację na żywo, na kanale MotoGamesTV.

Poza Speed Zone patronami medialnymi wyścigu są:
MotoHighPL
MotoGamesTV

GP w liczbach

Tor: Silverstone
Długość pętli: 5891 m
Dystans wyścigu: FL + 45 okrążeń [IRG-world]
Liczba zakrętów: 18 (10 w prawo, 8 w prawo)
Liczba prostych: 6
Najdłuższa prosta: 789 m
Różnica poziomów: 11,3 m
Maksymalna prędkość: ~ 330 km/h
Średnia prędkość: ~ 246 km/h
Kluczowy zakręt: T7 – Luffield
Pełny gaz: ~ 66% okrążenia
Mieszanki dedykowane: miękka/ średnia / twarda
Poziom chłodzenia: średni
Poziom docisku: średni / wysoki
Zużycie paliwa: ~ 2,5 kg/okr.
Przewidywana liczba pit-stopów: 1 / 2
Przejazd prze pit-lane: ok. 21 s

Plan weekendu / Race Weekend

Sunday – UTC+1 time of the schedule (21:00 in Warsaw)
20:00 Practice session
21:00 Qualify 1 (15 minutes)
21:15 Qualify 2 (10 minutes)
21:30 Warmup (5 minutes)
21:35 Official race (56 Laps) + FL
23:00 Weekend finish
Pre race limit: 50 laps on server

Server name:
IRG_Formula#1 (open 24/7)
IRG_Formula#2 (open 24/7)

How to join: http://irg-world.com/for-new-ones

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Avatar photo
Rafał Peroń
W ekipie SZ jestem praktycznie od początku, jeszcze gdy portal pojawiał się jako zin w magazynie CD-Action. Lubię zarówno wymagające symulatory jak i typowe zręcznościówki. Swego czasu mocno fascynował mnie pierwszy Need For Speed Underground, w którego grałem (można powiedzieć) profesjonalnie 🙂
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments