Zapowiedzi

Zapowiedź GTI Racing

Wszyscy doskonale znamy model Volswagen’a zwany Golfem. Jego najmocniejsza wersja silnikowa oznakowana jest literami GTI. Stąd właśnie wzięła się nazwa wyścigówki licencjonowanej przez koncern Volkswagen’a.

W zapowiedzi kolejnej odsłony Techlandu chciałbym zacząć od nazwy. Początkowo gra miała nazywać się VW Golf Racer, ale producent poinformował, iż gra nosić będzie inną nazwę, ponieważ człon „Racer” początkowego tytułu nazbyt kojarzy się, w środowisku graczy, z niskobudżetowymi produkcjami i faktycznie coś w tym jest (patrz: Maluch Racer).

Kolejną kwestią wartą poruszenia są pojazdy, gdyż sprawa nie jest tak prosta, na jaką wygląda – w wyścigówce nie występują jedynie VW Golfy, jak wcześniej zapowiadano, ale również inne modele tej niemieckiej marki. Kierowca, w którego wcielamy się w grze będzie mógł powadzić również VW Touareg’a oraz najnowsze, koncepcyjne modele koncernu z Wolfsburga.

W grze będzie również możliwość modyfikowania naszych cacek wizualnie oraz technicznie, co znacznie urozmaici naszą karierę, która, bagatela, jest bardzo rozbudowana – mamy do czynienia z siedemdziesięcioma wyścigami w 6 lokacjach, z dynamicznym otoczeniem tras.

Oznacza to, iż każdy element otocznia może zostać wykorzystany przez nas do spowolnienia przeciwników lub ich całkowitego zatrzymania. Nie możemy jednak zapomnieć o interakcji przeciwników z otoczeniem, czyli o tym, że oni też mogą próbować ścigać się z nami w „nie do końca uczciwy” sposób. Gra w dużej mierze została oparta na poprzedniej produkcji Techlandu – Xpand Rally. W związku z tym łączy w sobie również realistyczną grafikę (patrz screeny) i szczegółową symulacje fizyki zachowania samochodu na drodze.

Premiera zapowiedziana jest na marzec 2006, ale już teraz wiadomo, że GTI Racing dostępna będzie jedynie na platformy PC.

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments