Zapowiedzi

Zapowiedź Hard Truck: Apocalypse

Uzbrojone ciężarówki

Na rynku dostępnych mamy wiele gier, w których zasiąść możemy za kierownicą wielkich ciężarówek. Niektóre bardzo swobodnie podchodzą do tematu i stawiają na grywalność kosztem realistyki (np. bardzo sympatyczny Big Mutha Truckers, którego zresztą pełna wersja znalazła się w lipcowym CD-Action), niektóre natomiast stworzone są dla prawdziwych kierowców TIR-ów, którym nie obce są duże odległości i obowiązujące zasady drogowe (Hard Truck: 18 Wheels of Steel, Hard Truck: Pedal to the Metal, Hard Truck: Across America), a jeszcze inne na elementy gospodarowania firmą przewoźniczą (Hard Truck Tycoon, na którego czekamy). Jednak przyznać trzeba, że rosyjskie studio Targem Games zaskoczyło nas bardzo swoim pomysłem. Jest nim Hard Truck: Apocalyptic Wars – trzecioosobowa wyścigi zręcznościowe z elemantami role playing.

Apokaliptyczna przyszłość

Apocalyptic Wars przenosi nas w post – apokaliptyczną przyszłość, przypominającą nieco Fallouta, w której Ziemia nie przypomina zupełnie tej jaką znamy teraz, a najpowszechniejszym argumentem jest argument siły. Zadaniem gracza jest podróżowanie po planecie i odkrywanie sekretów, tajemnic strzeżonych przez bossów (4 potężnych i 12 słabszych).
Może nieco o samej grze i rozgrywce. Przez całą rozgrywkę jesteśmy zmechanizowani, więc kluczową rolę odgrywają środki lokomocji. Do wyboru mamy 5 ciężarówek, które wyposażamy w pancerze nieustępujące pancerzom teraźniejszych czołgów armii amerykańskiej, broń pokładową różnej maści (o niej za chwilę). Gdy już zasiądziemy za kierownicą naszej maszyny możemy wyruszyć na trasę. Na tej czyhają na nas przeciwnicy wyposażeni w równie niebezpieczne maszyny i potężny sprzęt (a będą nimi ciężarówki, transportery opancerzone, piechota, czołgi i tym podobne cuda). I to jest właśnie naszym podstawowym celem – walka z wrogami i dbanie o wyposażenie naszej ciężarówki. Na swojej drodze spotkać możemy także sprzymierzeńców, którzy zlecą nam zadania poboczne (tzw. questy, które zazwyczaj występują w grach z gatunku RPG).

Broń pokładowa i sprzęty

Jak już wspomniałem nasze ciężarówki wyposażyć możemy w broń. Tej jest ponad 30 rodzajów – karabiny maszynowe, rakiety, pociski samonaprowadzające, broń energetyczna, miny i wiele innych, dzięki którym nasi przeciwnicy będą drżeć na sam dźwięk silnika naszego pojazdu. A co z możliwością montażu części? Jest, a jakże! Wzrastający poziom trudności, lepiej wyszkoleni i uzbrojeni wrogowie zmuszą nas do modernizacji naszego kolosa. Uda nam się np. zamontować nowy silnik, hamulce, koła opony i wspomniany już twardszy i grubszy pancerz.

Technikalia

Autorzy Hard Truck: Apocalyptic Wars zapowiadają przede wszystkim realistyczny model jakdy i uszkodzeń. Ciężarówki będą podskakiwać na nierównościach, wpadną w poślizg, a kiedy otrzymają salwę z rakietnicy z pewnością zostaną podrzucone w górę. W parze z fizyką iść ma także oprawa graficzna. Apocalyptic Wars nie będą obce realistyczne efekty, efektowne krajobrazy, tekstury wysokiej jakości, oraz pixel i vertex shadery, bump mappingi i cieniowania. Dzięki tym „bajerom” na pojazdach widać będą trudy walki (zarysowania, odpadające zderzaki, powybijane szyby itd.). Żeby tego było mało, to twórcy nowego Hard Trucka zapewniają, że pomimo tych wszystkich efektów gra ma działać bardzo płynnie na przeciętnej jakości komputerach.

Czekamy

Osobiście wydaje mi się, że Apocalyptic Wars przypominać może świetnego Bandits: Phoenix Rising, który pod względem treści jest podobny i bardzo grywalny. Póki co nic nie wiadomo o trybie multiplayer, dlatego też nic o nim nie napisałem, ale nowy Hard Truck ma takie pole manewru w kwestii trybów gry, że informacje na temat trybu multi są tylko kwestią czasu. Nie wiadomo także kto zostanie polskim wydawcą, lecz o to także bym się nie martwił – w Apocalyptic Wars na pewno będzie chciało zagrać wielu miłośników samochodów i akcji, więc jakiś wydawca z pewnością nie przepuści takiej okazji. Premiera Hard Truck: Apocalyptic Wars zaplanowana jest na drugą połowę 2005 roku, tak więc spodziewać się go możemy po wakacjach, a w porywach koło świąt, a już teraz zacieramy sobie ręce na kolejną „18 – kołową” grę. Czekamy z niecierpliwością!

Producent: Targem Games
Wydawca: Buka Entertainment
Polski wydawca: nie wiadomo
Data premiery: II połowa 2005
Tryby gry: silngle player / nic nie wiadomo o multi

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments