Zapowiedzi

Zapowiedź L.A. Rush

Wyobraź sobie taką sytuację. Mieszkasz sobie spokojnie z kumplami w Mieście Aniołów. Nagle zjawia się typek z Chicago i kradnie twoje bryki, których wcale tak mało nie miałeś. Co robisz? Olewasz go? Zła odpowiedź. To oczywiste, że próbujesz odzyskać samochody i odgryźć się na frajerze! Tak samo zamierza zrobić bohater L. A. Rush. Czy mu się to uda zależy w głównej mierze od gracza …

Od razu na początek małe wyjaśnienie. L. A. Rush nie jest grą debiutująca na PC. Swoją premierę miała w październiku ubiegłego roku na PS2 i Xboxa. Nie można zaliczyć jej do gier, które posiadacze konsol zapamiętają na długo. Jednym słowem gra nie zebrała zbyt pochlebnych recenzji. Narzekano na głupotę kierowców i parę innych aspektów gry. Na szczęście Midway, wydawca i zarazem producent gry, zapowiedział ostro wziąć się do roboty przed wydaniem tytułu na blaszaka. Jego premiera przewidziana jest na marzec tego roku.

Trikz, Twista, Lana i West Coast Customs.

Wcielamy się w Trikz’a, który żył sobie spokojnie i bardzo szybko w Los Angeles. Tu się urodził, tu się wychował i tu wygrał swój pierwszy nielegalny wyścig. Tutaj także stał się prawdziwą potęgą. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie wszedł w zatargi z Twistą, obywatelem rodem z Chicago. Ten próbuje nas zniszczyć i kradnie nam nasze auta. Zostali nam tylko przyjaciele z WCC i nadzieja na odgryzienie się na Twiście i odzyskanie naszych wozów. Zaczynamy od początku. Wchodzić po szczeblach i ścigając się z coraz lepszymi gościami za coraz większą kasę. Co jakiś czas próbujemy odzyskać jeden z ukradzionych samochodów. Musimy go dowieźć w dobrym stanie do miejscówki, w czym umiejętnie będzie nam przeszkadzać policja i korki na drogach. Na koniec spróbujemy w ramach zemsty odbić ziomkowi z Chicago jego dziewczynę– Lanę i wygrać turniej o dwa miliony dolarów. Prawda, że proste i nieskomplikowane?

Jak widzicie gra będzie łączyć najlepsze elementy NFS: Underground 2 i Most Wanted oraz klimat rodem z Midnight Club. Brzmi ciekawie? Interesująco wyglądać będzie także sama rozgrywka. Do wykonania będzie około 30 misji fabularnych oraz całkiem sporo pobocznych wyścigów do przejechania m.in.: Cop Chose w którym za zadanie odzyskać mamy własny samochód czy Crosstown w którym musimy jak najszybciej przejechać daną ulicę czy dzielnicę L.A. Gra będzie czysto zręcznościowa, z realistycznym modelem zniszczeń samochodów. Czym dokładnie będziemy się ścigać? Do wyboru będzie około 45 samochodów, w tym około 30 licencjonowanych; muscle cars; samochody sportowe; auta koncepcyjne przygotowane specjalnie na potrzeby gry czy gotowe, przerobione wprost od ziomków z West Coast Customs. Dane będzie nam prowadzić m.in. następujące samochody: Hummer H2, Oldsmobile 1988; Chevrolet Impala, Nissan 240X XE, Nissan Sentra Se-2, Pontiac GTO czy Dodge RAM. Jednym słowem będzie w czym wybierać. Dokupić do naszych bryczek będzie można około 100 różnych części. Jak już wspominałem samochody maja posiadać realistyczny system zniszczeń. Jeżeli się z kimś zderzymy, to będziemy mieli możliwość obejrzenia naszej kraksy z ładnej kamery w zwolnionym tempie. Tak, tak, mowa tutaj o swego rodzaju bullet time!

3… , 2…, 1…

Zostaje jeszcze jedna kwestia do omówienia. Trasy po których przyjdzie nam się ścigać. Będziemy mogli palić gumę i zażynać silniki po blisko 350 milowym Los Angeles, oddanym naturalnie ze wszystkimi charakterystycznymi miejscami i budowlami. Ścigać się Long Beach, Hollywood, czy Santa Monica to nie lada gratka. W tej grze będzie to chleb powszedni 🙂 Naturalne będą także korki na ulicach i chodnikach… W końcu Los Angeles to nie wiocha i kilkaset tysięcy mieszkańców ma! Do tego wszystkiego kroki generowane mają być losowo, co zapewni nam w połączeniu z nieograniczonymi trasami wyścigów (musimy sami wyznaczyć sobie najkrótszą drogę do mety) i różnymi urozmaiceniami umieszczonymi na drodze (skróty, uliczki, przejazdy przez sklepy i kawiarnie, rampy, itp.) oraz policyjnymi pościgami naprawdę przednią zabawę! Należy jeszcze wspomnieć o inteligentnych kierowcach (zarówno tych którzy się z nami ścigają jak i policjantów), których to sztuczna inteligencja miała zostać poprawiona względem L. A. Rush w wersji konsolowej.

Rokowania na przyszłość

West Coast Customs, szybkie wyścigi oraz gorący klimat podziemi Miasta Aniołów – czy to wystarczy by zrobić grę doskonałą? Raczej nie ma się co spodziewać po L.A. Rush, że okaże się tytułem lepszym od Underground 2 czy Most Wanted . Głównie z powodu cienkiego wydania gry na konsolę. Jednak dobrej zabawy można się po niej spodziewać. Jeżeli jeszcze zostanie wydana po rozsądnej cenie to zapowiada się naprawdę ciekawie … A więc do zobaczenia w marcu 😉

Producent: Midway
Wydawca: Midway
Przewidywana data wydania: marzec 2006

0 0 głosy
Oceń artykuł
Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments